1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Merkez Bankası Memur Alacak! Önlisans - KPSS 50
Merkez Bankası Memur Alacak! Önlisans - KPSS 50

Merkez Bankası Memur Alacak! Önlisans - KPSS 50

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'na önlisans mezunu teknisyen personel alımı ilanı yayımlandı. TCMB 20 kamu personeli alımı şartları ve başvurularına dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına TCMB için 20 teknisyen Alımı ilanı yayımlandı. Merkez Bankası personel alımı başvuruları 13-20 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılabilecek. “My Memur” olarak Merkez Bankası personel alımı detaylarını ve başvuru koşullarını bu haberimizde sizler için hazırladık.

MERKEZ BANKASI PERSONEL ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

- 01.01.1988 ve daha sonra doğmuş olmak,

- Askerlikle ilişiği bulunmamak,

- Teknisyenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak. (Başarılı olan adaylardan teknisyen olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)

- Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak,

- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak,

- 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 50 KPSSP93 puanı almış olmak şartları aranmaktadır.

MERKEZ BANKASI PERSONEL ALIMI LİSE MEZUNİYET ŞARTI

Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi bölümlerinden mezun olmak şartı da bulunmaktadır.

İki yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tabloda yer alan programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak şartı aranıyor.

MÜLAKATA ÇAĞRILACAK ADAY SAYISI

Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünden 24 aday,

Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi bölümünden 3 aday,

Elektrik bölümünden 6 aday,

Elektronik Teknolojisi, Elektronik Haberleşme Teknolojisi ve Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi bölümünden 12 aday,

Makine, Mekatronik ve Makine Resim ve Konstrüksiyon bölümünden 15 aday sınava çağrılacak.

UYGULAMA SINAVI TARİHLERİ (07-09 OCAK 2020)

Başvuru koşullarını taşıyan adaylar yukarıdaki tabloda yer alan gruplardan mezun oldukları bölüme göre bir grup seçerek başvuru yapacaktır. KPSS puanına göre yapılacak sıralama sonucunda seçtikleri gruba göre tabloda belirtilen sayılarda aday uygulama sınavına çağrılacaktır. Uygulama sınavı Ankara’da yapılacak olup adayların meslekleri ile ilgili temel bilgiler ölçülecektir.

Merkez Bankası Personel Alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

İlan için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler