1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Merkez Bankası Memur Alımı Başvuruları Başladı! 25 Kontenjan
Merkez Bankası Memur Alımı Başvuruları Başladı! 25 Kontenjan

Merkez Bankası Memur Alımı Başvuruları Başladı! 25 Kontenjan

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası “TCMB” 25 memur kadrosuna bilgisayar mühendisi alımı için başvurular başladı. Merkez Bankası lisans mezunu bilgisayar mühendisi alımı başvuruları başladı. Merkez Bankası personel alımı başvuru şartları ve detayları!

A+A-

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 2019 yılı memur alımları kapsamında 25 kadro için başvurular başladı. Bu kapsamda 25 Bilgisayar Mühendisi alımı için Merkez Bankası Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından ilan metni yayımlanmıştı. Merkez Bankası memur alımı başvuruları 26 Ağustos ile 3 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir.

MERKEZ BANKASI MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1 Ocak 1987 ve daha sonra doğmuş olmak gerekiyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak gerekiyor.

Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak gerekiyor.

En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği lisans eğitimini tamamlamış olmak gerekiyor.

Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test sınavından (TOEFL-iBT) en az 84 puan almış olmak gerekiyor.

Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) az 80 KPSSP1 puanı veya Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) en az 80 sayısal puan veya GRE sınavından en az 156 sayısal puan veya GMAT sınavından en az 585 puan almış olmak gerekiyor.

KPSS, ALES, GRE ve GMAT puanlarına göre aşağıdaki ALES Sınavı Eşdeğerlik Tablosu esas alınarak yapılacak sıralama sonucunda ilk 300 aday (son adayla aynı puanı alan adaylar da dahil) yazılı meslek sınavına çağrılacaktır.

Merkez Bankası memur alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler