1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Merkez ve Taşra Teşkilatı İmza Yetkileri Yönergesinde Değişiklik
Merkez ve Taşra Teşkilatı İmza Yetkileri Yönergesinde Değişiklik

Merkez ve Taşra Teşkilatı İmza Yetkileri Yönergesinde Değişiklik

Merkez ve Taşra Teşkilatı İmza Yetkileri Yönergesinde Değişiklik

A+A-

            Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu  Hukuk Müşavirliği TKHK Merkez ve Taşra Teşkilatı İmza Yetkileri Yönergesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönerge taslağının onaylanarak yürürlüğe konulması hususunda Makam Oluruna üst yazı gönderdi.

            Yönerge kapsamında Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Merkez ve Taşra Teşkilatı İmza Yetkileri Yönergesinin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendine "7) Muhasebe yetkilisi olarak görevlendirilen sözleşmeli uzman " alt bendi eklendi.

MADDE 1- Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Merkez ve Taşra Teşkilatı İmza Yetkileri Yönergesinin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendine aşağıdaki (7) numaralı alt bent eklenmiştir.

"7) Muhasebe yetkilisi olarak görevlendirilen sözleşmeli uzman "

MADDE 2- Aynı Yönergenin 16 ncı maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Kurum kadrolarının aktarılması ve dağılımı Kurum Başkan Yardımcısı tarafından, kadro değişikliklerine ilişkin onaylar ise Kurum Başkanı tarafından imzalanacaktır. "

MADDE 3- Aynı Yönergenin 25 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Diğer kurum ve kuruluşlar, gerçek ve tüzel kişiler ile yapılacak malî mükellefiyet öngörmeyen protokoller genel sekreter tarafından imzalanarak neticelendirilecektir. "

Yürürlük

MADDE 4- Bu Yönerge Kurum Başkanının onayını müteakip yürürlüğe girer.

Yürütme

MADDE 5- Bu Yönerge hükümlerini Kurum Başkanı yürütür.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.