1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Merkezi Atamada Zabıta Memuru Başvuru Şartları Nelerdir
Merkezi Atamada Zabıta Memuru Başvuru Şartları Nelerdir

Merkezi Atamada Zabıta Memuru Başvuru Şartları Nelerdir

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2017/1 merkezi memur atama tercih kılavuzu ÖSYM tarafından 21 Haziran'da tercihlerin başlıyor. Son atamada kaç zabıta memuru alındı? En düşük KPSS puanı ile zabıta memuru alan belediyeler, puanlar ve şartları.

A+A-

Geçtiğimiz yıl Nisan ayından itibaren bilindiği üzere zabıta memuru alımları merkezi atama ile yapılacağı belirtilmişti. KPSS 2016/1 ve KPSS 2016/2 merkezi memur atamalarında ilk kez zabıta alımları merkezi olarak gerçekleştirildi. Bu yıl da yenilikler bulunuyor ve Belediyelere memur alımları merkezi olarak yapılacak ve kadrolu memur alımları KPSS merkezi atamalarında yer alacak. KPSS tercih kılavuzunun da yayımlanmasıyla kontenjan ve detaylar şu şekilde belirtilecek.

Zabıta memuru olmak için de bir takım genel ve özel şartlar yer alıyor. Bu kapsamda boy, kilo, yaş şartları da bulunmaktadır. Genel şartlar arasından T.C. vatandaşı olmak, 25 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. Polis veya uzman çavuşlar zabıta memurluğuna geçmek istedikleri taktirde yaş sınırı 30'a kadar çıkabilmektedir. Ayrıca kamu haklarından yoksun olmamak ve herhangi bir cezadan dolayı hüküm giymemiş olmak şartı aranıyor.

Boy şartı kadınlar için 1.67, erkekler için ise 1.75 olarak belirtilmektedir. Mezuniyet olarak lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabiliyor. Kilo şartı da kilo ile boy arasında +,- 10 kg fark olması gerekiyor. Örnek olarak 1.75 boya sahip birinin en fazla 85 kg, en az da 65 kg ağırlıkları arasında olması gerekiyor. Yani vücut kitle indeksi burada çok önemli bir etkendir.

2016 yılı KPSS 2016/1 ve KPSS 2016/2’de oluşan zabıta memurluğu minimum puanları:

KPSS 2016/1 atamasında Kırklareli Lüleburgaz Belediye Başkanlığı Zabıta Memuru alımı 95,46095 ortaöğretim puanı ile atama yaptı. 2016/1 KPSS ile önlisans mezunu en düşük zabıta memuru alımı İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkanlığı’na 78,52819 puanla, lisans mezunu en düşük zabıta memuru atması 85,47819 puanla yapılmıştı.

KPSS 2016/2 tercih sonuçları verilerine göre lisans düzeyinde en düşük 86.88909 puanla kapattı. Önlisans mezunu zabıta memuru kadrolarına ise en düşük 79,15816 puanla yerleşildi. En yüksek puanlar ise lisans için 92.68556, önlisans için 93,52667 olarak şekillendi.

KPSS 2017/1 merkezi memur ataması tercih kılavuzunun da çok yakın zamanda açıklanmasıyla gerek zabıta memurluğu gerekse diğer branşlara ait detayları tüm ayrıntılarıyla tercih döneminde sizler için çözümleyerek açıklayacağız. 2017 yılında toplam 4 bin 970 kadro olacağından ve muhtemelen yarısı bu atamada olacağından kadrolar bu yıl maalesef oldukça yüksek puanlarda kalacaktır. Her detay, her tercih bu atamada çok önem arz etmektedir. Bu sebeple My Memur olarak sizler için hazırlayacağımız haber ve incelemelerimizi mutlaka detaylı okuyunuz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum