Merkezi Finans ve İhale Birimi 8 Memur Alımı Yapacak

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi seçme sınavı ilanı DPB’de yayımlandı. Memur alımı genel ve özel şartları ile sınava dair tüm detaylar belli oldu. Memur alımı başvuru son günü ve şartlar için tıklayınız.

42388
Daha Fazla Göster

5671 sayılı Merkezi Finans ve İhale Biriminin İstihdam ve Bütçe Esasları Hakkında Kanun ile 20 Ekim 2007 tarih ve 26676 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Merkezi Finans ve İhale Birimi Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca, Uzman Personel pozisyonları için Seçme Sınavı yapılacaktır.

Alımı planlanan toplam 8 uzman personel; Hukuk Müşavirliği, Bilgi Teknolojileri Yöneticiliği ve İnsan Kaynakları Yöneticiliği pozisyonları başta olmak üzere Birimin ihtiyacına yönelik belirlenecek diğer uzman pozisyonlarında görevlendirilecektir.

Memur alımı başvuruları için 3 gün verildi! Merkezi Finans ve İhale Birimi internet adresinden temin edilecek İş Talep Formu ve aşağıda sayılan belgeler, elden veya posta yoluyla Birimimizin aşağıda bulunan adresine, en geç 4 Mayıs 2018 tarihi saat 17.00’ye kadar ulaştırılmak suretiyle başvuru yapılabilecektir.

İş Talep Formunda, “geçici görevli olarak” veya kurumundan aylıksız izinli sayılarak Birimimizle “hizmet sözleşmesi imzalamak suretiyle” çalışma seçeneklerinden birinin işaretlenmesi zorunludur.

Memur alımı seçme sınavına katılma genel şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Sınav tarihi itibarıyla, genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçeli idareler ve sosyal güvenlik kurumlarından birinde (adaylık süresini tamamlamış olarak) çalışıyor olmak gerekiyor.

2018 yılı memur alımı mezuniyet şartı; En az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadî ve idarî bilimler, iktisat, işletme, mühendislik, mimarlık, veteriner ve iletişim fakülteleri ile üniversite ve fakültelerin matematik, istatistik, bilgi ve belge yönetimi, biyoloji ve kimya bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak gerekiyor.

Memur alımı yabancı dil şartı; Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (KPDS) veya Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS) İngilizce dilinden son 5 yıl içerisinde en az 80 (seksen) puan almak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen, uluslararası geçerliliği olan bir belgeye sahip olmak gerekiyor.

Hukuk Müşaviri Pozisyonu için: Avukatlık ruhsatına sahip olmak tercih sebebidir.

Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Pozisyonu için: MS Windows İşletim Sistemlerine (Microsoft Server 2008, 2012, 2016, Windows 10 vb.) hakim olmak tercih sebebidir. Bilgisayar Ağları ve Yapıları konularında tecrübeli olmak tercih sebebidir. Active Directory, Network ve Ağ Güvenliği konularında tecrübeli olmak tercih sebebidir.

İnsan Kaynakları Yöneticisi Pozisyonu için: Kamu kurumlarında insan kaynakları ve/veya idari işler bölümlerinde çalışmış olmak tercih sebebidir. E-bys kullanımında tecrübeli olmak tercih sebebidir.

Diğer Uzman Pozisyonları için: Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardımları (IPA) kapsamında finansmanı sağlanan projelerde ihale süreçleri ve/veya sözleşme yönetimi ve/veya ödeme/raporlama/muhasebe konularında en az 5 yıl deneyim sahibi olmak tercih sebebidir. İlan metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Merkezi Finans ve İhale Birimi 8 Memur Alımı Yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!