1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Merkezi Hekim Randevu Sistemi 182 Ücretli mi? Ücreti Ne kadar
Merkezi Hekim Randevu Sistemi 182 Ücretli mi? Ücreti Ne kadar

Merkezi Hekim Randevu Sistemi 182 Ücretli mi? Ücreti Ne kadar

182 ücretlimi, telefonla randevu ücretlimi, 182 randevu ücretlimi, randevu ücreti ne kadar, 182 ücreti

A+A-

İstanbul CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu 31 Temmuz 2014 tarihinde Meclis Başkanlığına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için yazılı soru önergesi verdi. İstanbul CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu verdiği soru önergesinde Alo 182 MHRS Çağrı Merkezi'ni arayarak canlı operatörle görüşme yapan vatandaşlar bu hizmet karşılığı faturalarına 4 TL ücretlendirme ile karşılaştığını belirterek Sağlık Bakanına 6 Soru yöneltti. İşte O Soru Önergesi;

Alo 182 MHRS Çağrı Merkezi'ni arayarak canlı operatörle görüşme yapan vatandaşlar bu hizmet karşılığı faturalarına 4 TL ücretlendirme ile karşılaşmıştır. Sağlık Bakanlığınca sağlık hizmetlerinin hangilerinin ücretlendirildiği, ücretin nasıl tespit edildiği, ücretin tahsil edilme şekillerine yönelik bilgilendirme yapması önem arz etmektedir.

Bu bağlamda;

1-        Alo 182 MHRS Çağrı Merkezi'ni arayarak canlı operatörle görüşme hizmetinin 4 TL ile ücretlendirildiği iddiaları doğru mudur? Doğru ise gerekçesi nedir?

2-        Sağlık  Bakanlığınca ücretlendirilen sağlık hizmetleri nelerdir?

3-        Sağlık  Bakanlığı sağlık hizmeti ücretlerini nasıl tespit etmektedir?

4-        Sağlık Bakanlığı sağlık hizmeti ücretlerini nasıl tahsil etmektedir?

5-        Sağlık  hizmeti ücretlerinin sağlık kuruluşlarında tahsil edilmeme gerekçesi nedir?

6-        Sağlık hizmeti ücretleri AB ülkeleri ortalamasının altında mıdır?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.