1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mersin Barosu, Kamu Avukatlarının Ek Göstergesinin Artırılması İçin Başvuruda Bulundu
Mersin Barosu, Kamu Avukatlarının Ek Göstergesinin Artırılması İçin Başvuruda Bulundu

Mersin Barosu, Kamu Avukatlarının Ek Göstergesinin Artırılması İçin Başvuruda Bulundu

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan avukatların ek göstergelerinin yükseltilmesi için gerekli başvuruları yaptıklarını...

A+A-

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan avukatların ek göstergelerinin yükseltilmesi için gerekli başvuruları yaptıklarını söyledi.

Baro Başkanı Er, Mersin'de Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü'nde görev yapan kurum avukatlarını ziyaret etti. Ziyarette meslektaşlarının sorunlarını dinleyen Er, Mersin Barosu'na ve diğer barolara kayıtlı olan kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan avukatların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na göre 3 bin olan ek göstergesinin 3 bin 600 olarak düzenlenmesi için 2017 Eylül ayı içerisinde Cumhurbaşkanlığı'na, Başbakanlık ve Maliye Bakanlığı'na başvuruda bulunduklarını belirtti. Er, "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak, kamu kurum ve kuruluşlarında avukatlık hizmetleri sınıfında devletin hak ve menfaatlerini teminen, avukatlık görevini ifa eden ve baromuzda üye kaydı bulunan kamu avukatlarımızın ek göstergesi yıllardır 3 bin olarak uygulanmaktadır. Ancak özlük hakkı olarak maaş ve benzeri ücretlerinin bazı meslek elemanları ile kıyaslandığında çok düşük kaldığı, bunun da çalışma motivasyonunu düşürdüğü bilinmektedir. Bu kapsamda, Mersin Barosu'na ve diğer barolara kayıtlı olan kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan avukatlarımızın, Devlet Memurları Kanunu'na göre 3 bin olan ek göstergesinin 3 bin 600 olarak düzenlenmesi için Mersin Barosu Başkanlığı olarak, Cumhurbaşkanlığı'na, Başbakanlığa ve Maliye Bakanlığı'na başvuruda bulunduk. Kamu avukatlarının mali ve özlük haklarının yanı sıra, fiziki çalışma koşullarının da düzeltilmesi, mesleğin önemi ve saygınlığına yakışır bir şekilde yeniden düzenlenmesi için gerekli adımlarımızı attık. Bu konulardaki çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Mersin Barosu, Kamu Avukatlarının Ek Göstergesinin Artırılması İçin Başvuruda Bulundu

İHA

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.