1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. Mersin Onarım Destek Komutanlığı 1 Engelli Personel Alacak - İşkur İş İlanları
Mersin Onarım Destek Komutanlığı 1 Engelli Personel Alacak - İşkur İş İlanları

Mersin Onarım Destek Komutanlığı 1 Engelli Personel Alacak - İşkur İş İlanları

Mersin Onarım Destek Komutanlığı marangoz olarak lise mezunu 1 engelli personel alımı yapacak. İşkur iş İlanları kapsamında yapılacak olan kamu personeli alımı başvuruları başladı.

A+A-

Mersin Onarım Destek Komutanlığı tarafından yayınlanan kamu personeli alım ilanı kapsamında engelli personel alımı gerçekleştirileceği duyuruldu.

Mersin Onarım Destek Komutanlığı engelli personel alımı gerçekleştirecek. Alım daimi süreli işçi statüsünde marangoz unvanı ile yapılacak. Mersin Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğü aracılığı ile yapılacak olan alımlara başvurular şuan İŞKUR üzerinden yapılabilmektedir. Başvurular 22 Temmuz 2019 tarihine kadar devam edecek.

ENGELLİ PERSONEL ALIMI ÖZEL ŞARTLAR

MEB’e Bağlı Teknik Eğitim Veren Liselerin

Ağaç işleri, ahşap tekne ve yat inşaat, mobilya ve dekorasyon, mobilya imalat, ahşap doğrama imalat, ahşap üst yüzey işlemeleri, mobilya döşeme imalat, ahşap iskelet imalatı, bölümlerinin birinden mezun olmak gerekiyor.

Lise mezunu olup söz konusu meslek veya bölümlerle ilgili 3308 sayılı  mesleki eğitim kanununa göre ustalık belgesine sahip olan adaylarda başvuruda bulunabilecek.

Yapılacak sözlü ve uygulamalı sınavda yeterli mesleki bilgi ve beceriye sahip olmak yine aranan şartlar arasında bulunuyor.

TALEP ÖZELLİKLERİ

İşyerinin çok tehlikeli sınıfta yer alan işler sınıfında yer alması nedeniyle, başvuruda bulunacak olan engelli adayların ''kas iskelet sistemi, ‘sinir sistemi ''zihinsel, davranışsal bozukluklar ''ve ''ruh hastalıkları grubundaki  '' ilgili herhangi bir engelinin bulunmaması gerekiyor.

Talebe başvuru yapan listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak Eğitim durumunu, Öncelik durumunu, Mesleki Ustalık Belgelerini ve Özürlü sağlık raporlarını Mersin onarım destek komutanlığına ibraz etmek zorundalardır. Belge teslim tarihi en geç 26 Temmuz 2019 'a kadardır.

Yapılacak sözlü (uygulamalı) sınav tarih ,saat ve yeri daha sonra Mersin Onarım Destek Komutanlığı'nın internet sitesinden duyurulacak.

Sınavı kazanan aday tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışacak işçiler yapacakları işe uygun olduklarını belirten sağlık kurulu raporu almadan işe başlatılmayacak.

Komutanlığımızda noter huzurunda yapılacak kura çekiliş bilgileri aşağıda olduğu gibidir.

Kura Tarihi: 30 TEMMUZ 2019

Kura Saati: 15.00

Kura Yeri: Akdeniz Bölge Komutanlığı Onarım Destek komutanlığı

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler