1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Mersin Üniversitesi Pedagojik Formasyon Başvuru Duyurusu! 1000 Kontenjan
Mersin Üniversitesi Pedagojik Formasyon Başvuru Duyurusu! 1000 Kontenjan

Mersin Üniversitesi Pedagojik Formasyon Başvuru Duyurusu! 1000 Kontenjan

Mersin Üniversitesi, Eğitim Fakültesi pedagojik formasyon eğitimi sertifika programı 2019 - 2020 güz dönemi kayıt duyurusu yayımlandı. 1000 kontenjana başvuru şartları ve üniversite bölümleri tam liste My Memur haberde.

A+A-

Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Güz döneminde, son sınıf ve mezun öğrenciler için yürütülecek Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına ilişkin akademik takvim, ücretler ve kontenjanlar ekteki gibi belirlendi. Talim Terbiye Kurulu’nun belirlediği Atamaya Esas Olan öğretmenlik alanları ile başvuru yapabilecek üniversite bölümlerinin tam listesine aşağıdaki bağlantıdan direkt ulaşabilirsiniz.

PEDAGOJİK FORMASYONA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Aşağıda bağlantıda yer alan tabloda belirlenen Öğretmenlik Alanlarına;

Mersin Üniversitesi son sınıf ve mezun öğrencileri

Açıköğretim Fakültelerinin son sınıf ve mezun öğrencileri

Çağ Üniversitesi son sınıf ve mezun öğrencileri

Toros Üniversitesi son sınıf ve mezun öğrencileri

Diğer üniversitelerin ise sadece mezun öğrencileri başvuru yapabileceklerdir.

1000 KONTENJAN - AKADEMİK TAKVİM

Talim Terbiye Kurulu’nun belirlemiş olduğu atamaya esas olan alanlar içinden, aşağıdaki tabloda yer alan öğretmenlik alanları için toplam 1000 aday alınacaktır.

1.YARIYIL

Ön Kayıt Başvuru Tarihi: 15-25 Ağustos 2019 Öğrenci Bilgi Sistemi (ÖİBS) üzerinden Online yapılacaktır. ( https://oibs.mersin.edu.tr/ ) Önkayıt işlemlerine başlamadan önce Fakülte WEB sayfasından ( http://mersin.edu.tr/akademik/egitim-fakultesi/pano ) Başvuru Kılavuzunu lütfen okuyunuz.

Kesin Kayıt: 02-06 Eylül 2019,

Yedek ve Mazeretli Kayıtlar: 09-13 Eylül 2019,

Güz Yarıyılı Ders ve Staj Muafiyet Başvuruları: 02-13 Eylül 2019,

Güz Yarıyılı Eğitim Öğretim Dönemi: 16 Eylül - 30 Aralık 2019,

Güz Yarıyıl Sonu Sınavları: 02- 10 Ocak 2020,

Güz Yarıyıl Bütünleme Sınavları: 20-24 Ocak 2020,

Eski ve yeni kayıtlı öğrenciler için Üç Ders Sınavı: 05-06 Şubat 2020.

2. YARIYIL

Bahar dönemi akademik takvimi ileri bir tarihte Eğitim Fakültesi web sayfası pano bölümünde duyurulacaktır. ( http://mersin.edu.tr/akademik/egitim-fakultesi/pano )

PEDAGOJİK FORMASYON ÜCRETLERİ

ÖĞRENİM ÜCRETİ: 2 bin 54 TL’dir. 1.Taksit: bin 27 TL (Kesin kayıt sırasında ödenecektir.), 2. Taksit: bin 27 TL (İkinci Yarıyıl Ders Kayıt döneminde ödenecektir.) 2019-2020 Eğitim Öğretim harç ücretleri Bakanlar Kurulu tarafından belirlendiğinden artış olması durumunda aradaki fark tahsil edilecektir.

Duyuru tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler