1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Mersin Valiliği 500 Bekçi Alımı İlanı Yayımlandı
Mersin Valiliği 500 Bekçi Alımı İlanı Yayımlandı

Mersin Valiliği 500 Bekçi Alımı İlanı Yayımlandı

Mersin Valiliği 5 ilçe kaymakamlığı için 500 adet çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapacak. Bekçi alımı ilçeleri ve şartlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Mersin Valiliği tarafından Akdeniz, Mezitli, Toroslar, Yenişehir ve Tarsus ilçe emniyet müdürlüklerine başvuru yapılmak üzere 50o çarşı mahalle bekçisi alımı yapılacak.

Mersin ili çarşı ve mahalle bekçisi alımı başvuru ilan metnine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. İlçelere başvuru için Antalya ili nüfusuna 1 yıldır kayıtlı olmak, 30 yaşını geçmemiş olmak ve askerlik şartını tamamlamış olmak gerekiyor.

Bekçi alımı başvuruları ne zaman yapılacak?

Başvurular Sözlü sınav 11 - 15 Aralık 2017 tarihleri arasında İlçe Emniyet Müdürlüğüne bizzat yapılacaktır. Adaylar, çalışmak istedikleri ilçe için ekte yer alan Örnek dilekçe ve istenilen diğer evraklarla birlikte başvuracaklardır. Aynı anda birden fazla ilçe için başvuru kabul edilmeyecektir.

Bekçi alımı şartları şu şekildedir:

Erkek ve Türk vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından büyük olmamak, (Asıl aday listesine girenlerin bekçiliğe giriş sınavı için verdikleri dilekçenin Kaymakamlık tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğüne havale olduğu tarih; yedek aday listesine girenlerin ise adaylığa tayin tarihi dikkate alınacaktır.)

Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığını sağlık kurulu tarafından verilmiş raporla belgelemek, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak gerekiyor.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesindeki şartları taşımak, Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak veya kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak gerekiyor.

Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak, en az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak gerekiyor. 500 bekçi alımı ilan metni için TIKLAYINIZ. Bekçi alımı yapılan tüm illerin listesi için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler