Meteoroloji’den Son Dakika Uyarısı. Afrika Sıcakları Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre, hava sıcaklarının hissedilir derecede artması bekleniyor. Afrika'dan gelen sıcak hava dalgasının etkisine girecek olan yurtta hava sıcaklıkları nasıl olacak? İşte detaylar...

54206
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son dakika açıklamasına göre, hava sıcaklarının hissedilir derecede artması bekleniyor. Afrika’dan gelen sıcak hava dalgasının etkisine girecek olan yurtta hava sıcaklıkları nasıl olacak? İşte detaylar…

Sıcaklıklar 5 ile 10 Derece Artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan değerlendirmelere göre, hafta başından itibaren Afrika Üzerinden gelecek sıcak hava dalgasıyla birlikte tüm yurtta sıcaklıklar 5 ile 10 derece arasında artacak .Özellikle önümüzdeki hafta Salı gününden itibaren, sıcaklığın   mayıs ayı extrem değerlerine ulaşacağı tahmin ediliyor.

Ne Kadar Sürecek

Yapılan değerlendirmelere göre 27 Mayıs saat 12:00’de yurdu etkisi altına alacak sıcak hava dalgası, 31 Mayıs 2019 saat 18:00 sularına kadar devam edecek.

Bazı illerimizde beklenen hava durumu

Yapılan değerlendirmelere göre hava sıcaklıklarının, Ankara’da 34, İstanbul’da 31, İzmir’de 35, Şanlıurfa’da 39, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye’de 38, Denizli, Düzce ve Malatya’da 36, Bursa, Konya, Adana ve Diyarbakır’da 35, Kayseri ve Isparta‘da 33 dereceye ulaşması bekleniyor.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!