1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Milletvekili Arzu Erdem: Yeni Bir Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Yapılacak
Milletvekili Arzu Erdem: Yeni Bir Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Yapılacak

Milletvekili Arzu Erdem: Yeni Bir Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Yapılacak

İstanbul Milletvekili Arzu Erdem özel harekat polisi alımı hakkında önemli açıklamalar yaptı. Yeni bir PÖH alımı yapılacağını, PÖH alımında yaş şartının yükseltilmesi gerektiğini ve bayan özel harekat alımı olması gerektiğini belirtti.

A+A-

İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, özel harekat polisi alımlarıyla ilgili son derece önemli açıklamalar yaptı. Katıldığı bir televizyon programında polis özel harekat (PÖH) alımı hakkında açıklamalarda bulunan Milletvekili Erdem; tekrar bir özel harekat polisi alımı yapılacağını ifade ederken yapılacak alımda yaş şartı, kadın polis alımı gibi hususlarda bazı talepleri iletti. Arzu Erdem’in konuşmasından satırbaşlarını sizler için derledik.

Lise mezunu PÖH alımı: Daha önceki polis özel harekat alımı öncesinde belli çalışmalar yürüttüklerini belirten Milletvekili Erdem birtakım aşamalar kaydedebildiklerini ifade etti. Bu doğrultuda lise mezunu alımının getirildiğini ve bu konuda bir sıkıntı olmadığını kaydetti.

“Şimdi tekrar bir alım olacak”: Katıldığı programda 19. dönem POMEM PÖH alımını hatırlatan Erdem 10 bin alım olduğunu kaydetti. Şimdi ise yeni bir alım yapılacağı yönündeki ifadesi ise PÖH adayları için umut ışığı oldu. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu da 21. dönem POMEM’e 12 bin öğrenci alımı planlandığını açıklamıştı. Bu açıklamalar ile yeni bir polis özel harekat alımı umutları yeşerdi.

Yaş şartı yükseltilmeli: PÖH alımında öğrenim şartının lise mezununa çekildiğini hatırlatan Erdem, bu nedenle yaş şartının 27’ye çekildiğini belirtti. Ancak lisans mezunu adayların okuldan mezun olmalarının yaşlarını ilerlettiğini,  bu yüzden alımlara pek çok lisans mezunun yetişemediğini ifade etti. Yaş şartının en azından 30’a getirilmesi yönünde düzenleme yapılacağını umduğunu açıkladı.

Kadın PÖH alımı: MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem’in geçmiş dönemlerde yaptığı açıklamalarda da en çok üzerinde durduğu konulardan biri kadın polis alımı olmuştu. Konuşmasında vatan aşkının cinsiyeti olmadığını belirten Erdem, 19. dönem POMEM PÖH alımını işaret ederek, Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırı davranıldığını belirtti.

Kadın adayların yoğun talepleri olduğunu aktaran Erdem, 10 bin PÖH alımında kadın adaylara kontenjan verilmediğini vurguladı. Normalde polis alımlarında belli oranda kadın aday da alındığını, aksinin Anayasa’ya ters düştüğünü kaydetti.

PÖH adaylarının talepleri: Polis özel harekat olarak vatana hizmet etmek isteyen lise, önlisans, lisans mezunu; 20’li, 30’lu yaşlarda; kadın veya erkek yüzbinlerce vatandaşımız bulunuyor. Vatan aşkının hiçbir şeye benzemediğini ifade eden adaylar, şartların esnetilerek daha fazla gence ulaşılabilmesini ve fırsat tanınmasını talep ediyor. Bizler de My Memur olarak polis adaylarının taleplerini dile getirmeye devam edeceğiz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
8 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler