Milletvekili Aydemir Ulaşımda Beklentilerini Paylaştı

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bütçesinde görüşlerini...

35800
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bütçesinde görüşlerini aktararak Erzurum’la ilgili güncel taleplerini paylaştı.

Demir İpekyolu Projesi içinde Erzurum’un da bulunduğunu kaydeden Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurumlunun Hızlı Tren beklentisi, hava Limanı Terminalinde güncelleştirme, Hava Limanında körüklü sistem kurulması, bu noktada kapalı otopark tesisi ve hafif raylı sistem talebini yineledi.

AYDEMİR’DEN ERZURUM’A İLİŞKİN TALEPLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum’a ilişkin yatırım tespitlerini paylaşan Milletvekili Aydemir, “Cumhurbaşkanımızın teşrifiyle geçen gün seferlerine başlayan Kars-Tiflis-Bakü Projesi 21’inci asrın İpek Yolu’nu eski ihtişamıyla canlandıracak dev bir proje olarak göz kamaştırıyor

Sayın Cumhurbaşkanımızın açılış konuşmasında düştüğü çok önemli bir not var. Orada “Bakü-Tiflis-Kars, Bakü-Tiflis-Ceyhan, Bakü-Tiflis-Erzurum ve TANAP gibi projeler bundan sonra da yapacaklarımızın birer teminatıdır.” ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanımız. Görüldüğü üzere, Cumhurbaşkanımızın altını çizdiği gibi, bu demirden İpek Yolu Bakü’den gelip Kars’ta duracak değil, Erzurum’a varıp yoluna öyle devam edecek. Dolayısıyla bu noktada, ben özellikle Sayın Bakanımızdan -Erzurum’a olan muhabbetini de biliyorum- müzahir olmasını ve bu işi çok böyle sıkı takip etmesini istirham ediyorum. ” dedi.

AYDEMİR’DEN AK SİYASET İFADESİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı çalışmalarının fevkalade hayati ve önemli olduğuna kayıt düşen Milletvekili Aydemir, “Erzurumlu olarak hakikaten kendimi şanslı görüyorum çünkü bir hemşehrimiz Bakanlık yapıyor, Erzurum’u iyi bilen bir hemşehrimiz. Dolayısıyla problemleri de biliyor, problemlerin çözümü noktasında da gayretlerini ben biliyorum. Siyasi heyet olarak herkes bilir ki biz milletvekilleri, belediye başkanlarımız, AK anlayışı ifade eden siyaset tarzı izliyoruz.” diye konuştu.

AYDEMİR’DEN HAFİF RAYLI SİSTEM VURGUSU

Erzurum’la ilgili talepleri noktasında, “Erzurum’da hafif raylı sisteme çok hususi ehemmiyet veriyoruz.” diyen Milletvekili Aydemir, Geçtiğimiz dönem de buradan söylemiştim, bu defa tekraren söylüyorum, yardımcı olmalarını, takip etmelerini. Hızlı tren noktasında da bizim bir beklentimiz var, çok ciddi bir biçimde Bakanımızın takibini istiyoruz. Havaalanımız önceden yapıldığı için sonradan yapılanlarla kıyaslanmayacak kadar noksanlarımız var. Bunu en azından tadilat boyutuyla… Hiç değilse tadilat boyutuyla buraya bir katkı sunmanızı istiyoruz. Ayrıca Erzurum, malumunuz Bakanım, kışın eksi 40’ı, eksi 50’yi görüyor. Dolayısıyla o körüklü sistemi geçtiğimiz bütçe döneminde de söylemiştim, -gerçi bir cevap göndermiştiniz ama- bir çözüm bulunabilir hâli var. Buna da yardımınızı hususen istirham ediyorum. Bir de kapalı otoparkımız yok Erzurum’da, o da çok ciddi bir noksan, bu konuda da yardımınızı istiyorum. ” dedi.

Milletvekili Aydemir Ulaşımda Beklentilerini Paylaştı

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!