1. HABERLER

  2. SİYASET HABERLERİ

  3. Milletvekili Kesin Aday Listeleri Belli Oluyor
Milletvekili Kesin Aday Listeleri Belli Oluyor

Milletvekili Kesin Aday Listeleri Belli Oluyor

7 Haziran 2015 Genel Seçimine Katılacak Siyasi Partiler 7 Nisan saat 17’ye Kadar Milletvekili Kesin Aday Listelerini YSK’ya Bildirecekler

A+A-

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri yaklaşırken Yüksek Seçim Kurulu (YSK) da çalışmalarını seçim takvimi çerçevesinde hızlandırıyor. Seçime  katılacak siyasi partiler de 25.  dönem  kesin aday Milletvekilleri listelerini 7 Nisan saat 17’ye kadar ysk’ya bildirecekler.

 

 

Yüksek Seçim Kurulu ise bağımsız adaylar ile milletvekili kesin aday listelerini 24 Nisan’da açıklayacak. Siyasi partiler en az 41 seçim bölgesinden milletvekili listesi vermek zorundalar aksi taktirde seçime katılamıyorlar. Eğer aynı ilde birden fazla seçim bölgesi bulunması durumunda partiler her seçim bölgesinin listesini ayrı olarak liste halinde verecekler.

Eğer siyasi partiler eksik aday listesi verdiler ise kesin aday listeleri verildikten sonra sadece eksik adayların listeleri verilebilecek. Siyasi parti bir bölgeden hiçbir aday bildirmez ise veya eksik bildirir ise ve bu eksiği tamamlamaz ise o seçin bölgesinde seçime katılma hakkı olmayacak.

 

 

7 Nisan’dan sonra eğer milletvekilliği için aday listesi bildirilmez ise o iller için daha sonradan milletvekili aday listesi de verilemeyecek.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.