Milli Eğitim Bakanı Açıkladı! Büyük Bir Proje Başlattık!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada büyük bir proje ile uzaktan eğitimin alt yapısının değiştirileceği söylendi.

62406
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Müjdeyi Şimdiden Verebiliriz”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir son dakika açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada büyük bir proje başlattıklarını, bu proje ile uzaktan eğitimin alt yapısında iyileştirmelere gideceklerini bildirdi. Ziya Selçuk bu proje ile Türkiye’nin dünya genelinde en iyi uzaktan eğitim alt yapısına sahip birkaç ülke arasında gireceğinin müjdesini şimdiden verebileceğini söyledi.

“Yaz Boyunca EBA Faaliyetleri Devam Edecek”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılarak koronavirüs salgınından dolayı Bakan’ın il ziyaretlerinin iptal olmasından sonra başlatılan ve dijital ortamdan video konferans yoluyla gerçekleştirilen Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları adlı proje kapsamında Bakan Selçuk’un bazı bilgilendirmelerde bulunduğu belirtildi. Bakan Ziya Selçuk son olarak Çankırı’daki ve Bitlis’teki eğitimcilerle video konferans yöntemiyle buluştu. Selçuk, yaz döneminde de EBA uzaktan eğitimi uygulamasının içerikleri zenginleştirilmiş şekilde yayına devam edeceğini söyledi. Yaz boyunca EBA faaliyetlerinin dopdolu geçeceğini belirtti.

“Yetişkinlere Hobi Kursları Gelecek”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk EBA sistemine eklenecek yeni içeriklerin ilkokul birinci sınıf öğrencisinden, üniversiteye hazırlanan öğrenciye, hatta ebeveynlere kadar herkesi ilgilendireceğini, yetişkinlere yönelik hobi eğitimlerinin olacağını, kendisinin orta vadede çocukların bazı dersleri online olarak almasını istediğini ifade etti. Öğrencilerin sürekli teorik dersler değil, sosyalleşmek adına atölye dersleri de alması gerektiğini belirten Ziya Selçuk tüm bu zengin içeriklerin EBA uygulamasına ilave edilmesinin büyük bir proje kapsamında gerçekleşeceğini, bu projenin Türkiye’nin dünya genelinde uzaktan eğitimin en iyisi birkaç ülke arasında yer almasını sağlayacağını söyledi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!