Milli Eğitim Bakanı Uzaktan Eğitim için Tarih Verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin sona ermesiyle beraber geçilen uzaktan eğitim süreci ile alakalı olarak önemli mesajlar verdi.

73310
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Kabine Toplantısı, Türkiye genelinde pek çok yasağın tekrardan gündeme gelmesini sağlamış, bu yasaklardan bazıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Erdoğan’ın açıkladığı yasaklar arasında, yüz yüze eğitime geçen sınıf seviyeleri ve bununla beraber ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin tamamının tekrardan uzaktan eğitime geçmesi de yer almıştı. Alınan karar kapsamında açıklama yapan Ziya Selçuk, uzaktan eğitim sürecine dair detayları bildirdi, kritik mesajlar verdi.

Yazılı Açıklama Yaptı

Konuyla ilgili merak edilen detayları yazılı olarak yaptığı açıklama ile bildiren Ziya Selçuk, geçtiğimiz hafta alınan kararlar çerçevesinde uzaktan eğitim yöntemine geçildiğini hatırlattı. Yeni tedbirler çerçevesinde okulların uzaktan eğitime geçtiğini söyleyen Selçuk, 20 Kasım tarihinden itibaren bu sistem üzerinden sürece devam edileceğini bildirdi. 20 Kasım’dan geçerli olmak üzere 4 Ocak Pazartesi gününe kadar tüm öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yöntemi ile süreceği, Bakan Selçuk tarafından açıklandı.

Sınavlar Olacak Mı?

Uzaktan eğitim sisteminin 4 Ocak tarihine kadar süreceğini belirten Bakan, bu tarihe kadar yüz yüze eğitimin olmayacağını açıkladı. Bakan, aynı zamanda merak edilen bir diğer konu olan sınavlarla alakalı olarak da, 31 Aralık’a kadar herhangi bir sınavın gerçekleşmeyeceğini belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!