1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz 2018 Yılı Öğretmen Ataması Sorularını Yanıtlamadı
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz 2018 Yılı Öğretmen Ataması Sorularını Yanıtlamadı

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz 2018 Yılı Öğretmen Ataması Sorularını Yanıtlamadı

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı bütçe görüşmeleri tamamlandı. MEB bütçe görüşmesinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen alımı açıklaması yapmadı. Bakan İsmet Yılmaz 2018 yılı öğretmen ataması sayısı sorularını cevaplamadı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 bütçesi görüşmeleri tamamlandı. TBMM Genel Kurulunun 18 Aralık 2017 tarihli toplantısında gerçekleşen bütçe görüşmelerinde öğretmen ataması konusu Bakan İsmet Yılmaz’a soruldu. Bakan İsmet Yılmaz da milletvekillerinin sorularına rağmen 2018 yılı öğretmen alımı sayısı hakkında konuşmadı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bütçe sunuş konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Bakanlığın faaliyetleri, milli eğitim verileri, sayısal bilgiler gibi birçok bilgi paylaştı. Bakan Yılmaz eğitim sisteminde yapılan yeniliklere, derslik yapımlarına, öğretmen sayısındaki artışa, öğretmen başına düşen öğrenci sayısının azaldığına değindi.

Parti grupları adına konuşmalarda Bakan’a öğretmen alımı müjdesi soruldu. Bütçe sunuş konuşmasında öğretmen alımı konusuna değinmeyen Bakan Yılmaz’a görüşmelerin sonunda, soru cevap kısmında da birçok soru soruldu. Milletvekilleri Kadim Durmaz, Erkan Akçay ve Arzu Erdem’in öğretmen ataması sorularını Bakan Yılmaz bu bölümde de cevaplamadı.

Bakan Yılmaz, daha önce açıkladıkları 20 bin öğretmen ataması açıklamasını dahi yapmadı. Bu sorulara yazılı olarak yanıt verilecek. Ancak Bakan’ın, atama sayısı artacağı için bir açıklama yapmadığı yönünde de fikirler bulunuyor. Zira daha önce 20 bin sayısını sıklıkla tekrar eden Bakan Yılmaz, bu kez ısrarlı soruları görmezden geldi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler