1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz İkili Eğitim İle İlgili Açıklamalarda Bulundu
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz İkili Eğitim İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz İkili Eğitim İle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz katıldığı bir açılış töreninde okullarda ikili eğitim hakkında açıklamalarda bulundu. İkili eğitim ne zaman sonlandırılacak? Tam gün eğitim nedir? Bakan Yılmaz’ın konu ile ilgili açıklamasını haberimizde bulabilirsiniz.

A+A-

Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan Şehit Köksal Karmil İmam Hatip Ortaokulu açılış törenine katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, açılış konuşmasında eğitime yapılan katkının önemini vurguladıktan sonra okullarda ikili eğitim sistemi hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, merak edilen ikili eğitimin ne zaman son bulacağı ve tam gün eğitime ne zaman geçileceği konusunda açıklamalarda bulundu. Yılmaz, Başbakanımızın kaliteli bir eğitim için ikili eğitimi 2019 yılına kadar tamamen kaldırılması konusunda talimatı olduğunu belirtti. Ayrıca, 2019 yılının sonuna kadar ikili eğitimi tamamen kaldırabilmek için 58 bin dersliğe ihtiyacımızın olduğu, şu an 47 bin dersliğin inşaat halinde bulunduğu, kalan 11 bin dersliğin ise tamamlanacağı konusu Bakan Yılmaz’ın konuşmasında yer aldı.

Katıldığı açılışta önemli açıklamalarda bulunan Yılmaz, Türkiye’de eğitim ile ilgili istatistiki bilgilere yer verdi. Türkiye’nin eğitimde her alanda Avrupa ülkelerinden ileri seviyede bulunduğu, eğitimin nihai çıktısının milli gelir olduğunu, bir insanın gelirini arttırmak ve ülkesine daha fazla fayda sağlamak için okuduğunu, Türkiye’nin beşeri sermayesini güç olarak dönüştürmeyi başardıklarını aktardı.

Tam gün eğitim nedir? Derslerin 8.30 gibi normal bir saatte başlayıp, öğleden sonraları 15.00 gibi bittiği, tenefüslerin 15 dakika olduğu ve öğle tatilinin bulunduğu eğitim türüne tam gün eğitim denir. Ortaöğretim kurumlarının meslek okullarında farklı olarak eğitim saat 17.00’a kadar uzatılabilir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.