1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Performans Değerlendirme Sistemini Kapattı
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Performans Değerlendirme Sistemini Kapattı

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Performans Değerlendirme Sistemini Kapattı

Milli Eğitim Bakanlığının tüm eleştirilere, sendikaların tamamının eylem kararı almasına rağmen 12 ilde uygulamaya aldığı öğretmen performans değerlendirme sistemini kapattı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017-2018 yılı itibarıyla 12 ilde pilot olarak uygulamaya başlattığı öğretmen performans sistemini giriş ve değerlendirme işlemlerine kapattı. Uygulamanın bir kaç gün uygulanmasından sonra Bakanlık sistemi kapattığını ve çalışmaya katkı sağlayanlara teşekkür ettiğini açıkladı.

Bilindiği üzere gerek kamuoyunda gerekse sendikalar açısından öğretmenlere performans sistemini getirilmesine büyük tepki var. Sendikaların tamamı eylem kararı aldı ve bu sistemde tüm notları 100 olarak veya hiç giriş yapmayarak eylem yapacaklar.

Öğretmenler uygulamazsa sistem çökecek!

Sendikaların MYK kararı gereği herhangi bir işlem veya soruşturma yapılamamaktadır. Sendikalı öğretmenler de bu sistemi uygulamadığı takdirde sadece pilot illerde başlatılıp bitirilmesiyle kalmasını bekliyoruz. Umarız da öyle olur. Milli Eğitim’in en son, hatta hiç düşünmemesi, gündeme getirmemesi gereken bir sistem boşu boşuna kamuoyunu meşgul etmektedir.

Öğrenci-öğretmen-veli-idareci-meslektaş birbirine karşılaştırılmamalı!

Öğrencilerin oyun gibi gördükleri bu sistemin sosyal medyaya yansımasını hepimiz gördük ve utandık! Maalesef bu bizim kültürümüze ait bir durum değil ve olmamalıdır. 18 milyona yakın öğrencisi ve 1 milyona yakın öğretmeni bulunan bir sistemde öğrenci-öğretmen-veli-idareci-meslektaş birbirine karşılaştırılmamalıdır!

Öğretmen performans sistemi içerisinde neler var ve kim nereye not verecek?

Okul Müdürü / İl Yöneticisi: Müdür veya il yöneticisi olarak değerlendirme yapacaklardır.

Veli Girişi (MERNİS): Veli olarak öğretmen değerlendirmesi yapacaklardır.

Öğrenci Girişi (MERNİS): Öğrenci olarak öğretmen değerlendirmesi yapacaklardır.

Öğretmen: Öğretmen olarak diğer öğretmenlerin değerlendirmesini yapacaklardır.

Zümre Öğretmeni: Zümre öğretmeni olarak öğretmen değerlendirmesi yapacaklardır.

Özdeğerlendirme: Öğretmen olarak kendi özdeğerlendirmelerini yapacaklardır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.