Milli Eğitim Bakanlığı Sınavlarda Öğretmen Görevlendirme Sisteminde Köklü Değişiklik Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı kendi yaptığı sınavlarda öğretmen görevlendirme sistemini değiştireceğini açıkladı. Mebbis üzerinden yapılan sınav sistemi kaldırılıyor. Yeni sistem de nasıl olacak? Ayrıntılar haberimizde yer alıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Sınavlarda Öğretmen Görevlendirme Sisteminde Köklü Değişiklik Yaptı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı, Mebbis üzerinden yapılan sınav görevlendirmelerinde yeni bir sisteme başlıyor. Eski sistemde sınavlarda öğretmen görevlendirmesi Mebbis Sınav İşlemleri Modülü tarafından, görev başvurusu yapan personel arasından puan önceliğine göre ve onay işlemi ile gerçekleştirilip boş kalan görevler ise Milli Eğitim Müdürlüklerince görev alacak personelin görev unvanları ile görev yapacakları salonlar sınav günü kura ile belirlenmekteydi.

Sınavlarda öğretmen görevlendirme yeni sistem nasıl olacak? MEB Ölçme ve Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yayınladığı yönergenin 17. Maddesi hükmünce, sınav yapılacak salonlarda görev alacak personelin görev unvanları ile görev yapacakları salonlar, görev başvurusu yapan personel arasından puan önceliği, kadro unvanı ve sınav tecrübesi dikkate alınarak Genel müdürlüğün önceden belirlediği kriterlere göre, salon başkanı, gözetmen ve yedek gözetmen şeklinde doğrudan görevlendirme yapılacak.

Sınav ve bilgi güvenliği gereğince, milli eğitim müdürlükleri ve bina sınav komisyonları sınav gününden önce MEBBİS sınav işlemleri, bilgi girişi ekranından yayınlanacak olan bina görevli listelerini görev unvanı ve görevli olduğu salon gizlenmiş olarak görüntüleyebilecek. Boş kalan görevler ise yine Milli Eğitim müdürlükleri yetkili kullanıcıları tarafından Resen belirlenecektir.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!