1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Milli Eğitim Bakanlığı Sınavlarda Öğretmen Görevlendirme Sisteminde Köklü Değişiklik Yaptı
Milli Eğitim Bakanlığı Sınavlarda Öğretmen Görevlendirme Sisteminde Köklü Değişiklik Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı Sınavlarda Öğretmen Görevlendirme Sisteminde Köklü Değişiklik Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı kendi yaptığı sınavlarda öğretmen görevlendirme sistemini değiştireceğini açıkladı. Mebbis üzerinden yapılan sınav sistemi kaldırılıyor. Yeni sistem de nasıl olacak? Ayrıntılar haberimizde yer alıyor.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı, Mebbis üzerinden yapılan sınav görevlendirmelerinde yeni bir sisteme başlıyor. Eski sistemde sınavlarda öğretmen görevlendirmesi Mebbis Sınav İşlemleri Modülü tarafından, görev başvurusu yapan personel arasından puan önceliğine göre ve onay işlemi ile gerçekleştirilip boş kalan görevler ise Milli Eğitim Müdürlüklerince görev alacak personelin görev unvanları ile görev yapacakları salonlar sınav günü kura ile belirlenmekteydi.

Sınavlarda öğretmen görevlendirme yeni sistem nasıl olacak? MEB Ölçme ve Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yayınladığı yönergenin 17. Maddesi hükmünce, sınav yapılacak salonlarda görev alacak personelin görev unvanları ile görev yapacakları salonlar, görev başvurusu yapan personel arasından puan önceliği, kadro unvanı ve sınav tecrübesi dikkate alınarak Genel müdürlüğün önceden belirlediği kriterlere göre, salon başkanı, gözetmen ve yedek gözetmen şeklinde doğrudan görevlendirme yapılacak.

Sınav ve bilgi güvenliği gereğince, milli eğitim müdürlükleri ve bina sınav komisyonları sınav gününden önce MEBBİS sınav işlemleri, bilgi girişi ekranından yayınlanacak olan bina görevli listelerini görev unvanı ve görevli olduğu salon gizlenmiş olarak görüntüleyebilecek. Boş kalan görevler ise yine Milli Eğitim müdürlükleri yetkili kullanıcıları tarafından Resen belirlenecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler