1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Milli Eğitim Bakanlığı Yıl Sonu Çalışma Raporlarına Dair İşlemler
Milli Eğitim Bakanlığı Yıl Sonu Çalışma Raporlarına Dair İşlemler

Milli Eğitim Bakanlığı Yıl Sonu Çalışma Raporlarına Dair İşlemler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yıl sonu çalışma raporları ile ilgili yazı yayımlandı. İşte detaylar.

A+A-

Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri, okullarımızda ve rehberlik ve araştırma merkezlerinde MEB Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yürütülmekte, yürütülen çalışmalar MEB Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği maddeleri gereğince eğitim öğretim yılı başında ve sonunda Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne iletilmesi gerekmektedir.

Zaman ve insan kaynağının etkili kullanılması ve mali kayıpların (kağıt israfı vb.) en aza indirilmesi amacıyla 2016-2017 eğitim-öğretim yılında da okul rehberlik ve psikolojik danışma servisleri yıl sonu çalışma raporları Bakanlığa bağlı tüm özel ve resmi okul veya kurumlar (okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise, halk eğitim merkezi, mesleki eğitim merkezi ve Genel Müdürlüğe bağlı özel eğitim okulları) tarafından 1 Haziran ile 7 Temmuz 2017 tarihleri arasında elektronik ortamda düzenlenecektir.

Bu amaçla okul/kurumda rehberlik öğretmem olup-olmadığına bakılmaksızın şu işlemlerin yapılması gerekiyor.

Okul veya kurumlar tarafından 1 Haziran ile 7 Temmuz 2017 tarihleri arasında MEBBİS adresine okul-kurum şifresi ile girilip, RAM Modülü sekmesinde “Okul Yıl Sonu Çalışma Raporu” başlığı altındaki tüm bilgilerin girilerek kaydedildikten sonra bir nüshasının çıktısının alınması gerekiyor. Diğer tüm işlemlerle ilgili detaylar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler