1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Öğretmenlere Diksiyon Eğitimi
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan  Öğretmenlere  Diksiyon Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Öğretmenlere Diksiyon Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Müdürlüğü ile TRT Genel Müdürlüğü arasında gerçekleşen iş birliği kapsamında, öğretmenlere ünlü spikerler tarafından 'Türkçe'nin Düzgün Kullanımı ve Diksiyon Eğitici Eğitimi' semineri verildi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Müdürlüğü ile TRT Genel Müdürlüğü  arasında gerçekleşen iş birliği kapsamında, öğretmenlere ünlü spikerler tarafından 'Türkçe'nin  Düzgün Kullanımı ve  Diksiyon Eğitici Eğitimi'  semineri verildi.

Proje Kapsamında 200 Öğretmene Eğitim Verildi

11-18 Mayıs tarihleri arasında, 'Önce Türkçe' projesi kapsamında gerçekleşen ve Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde düzenlenen eğitime, Ankara ilinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi okullarda görev yapan, sınıf öğretmeni, Türkçe/Türk Dili ve Edebiyatı Branşlarından 200 öğretmen katıldı.

Ünlü Spikerler Eğitim Verdi

Aralarında, Cem Öğretir, Duygu Canbaş, Zafer Kiraz, Ekrem Açıkel, Tijen Karaş, Erhan Ertürk, Serkan Bayam, Seda Öğretir, Fuat Kozluklu, Nihan Günay'ın da bulunduğu kursta, diksiyon, nefes ve ses kullanımı, konuşma türleri ve etkili konuşma, sözsüz iletişim ve beden dili konu başlıklarını içeren kapsamlı bir eğitim gerçekleştirildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler