Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Uzaktan Eğitim Kararı!

Milli Eğitim Bakanlığı, yapmış olduğu açıklama ile ilkokul, ortaokul ve liselerde uygulanan uzaktan eğitim sisteminin 22 Ocak 2021 tarihine kadar devam edeceğini belirtti.

75509
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni tip koronavirüs pandemisi sebebi ile yüz yüze eğitimin sona ermesi ve uzaktan eğitimin başlaması ile beraber, Milli Eğitim Bakanlığı okullardaki sınavlar ile beraber yarıyıl takvimini güncelleyerek düzenlemeler yaptı. Düzenlemelerde, her okul seviyesi ile ilgili olarak önemli kararlar alındı. Alınan kararlar çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokullarda sınavların yapılmayacağını, karne notlarının öğrencilerin ders etkinliklerine katılım puanı ile belirleneceğini açıkladı. Bunun yanı sıra ortaokul ve liseler ile ilgili de önemli kararlar paylaşıldı.

Liselere Performans Notları Üzerinden Değerlendirme

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yıllık takvimin düzenlendiği yeni açıklamada, ortaokul ve lise öğrencilerinin birinci döneme ait puanlarının ve performans notlarının etkisi ile ölçme ve değerlendirmeye tabii tutulacağı bilgisi verildi. Sınav notu bulunmayan şubelerdeki sınavların ise okul ortamında ve sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde yapılacağı açıklandı.

Uzaktan Eğitim Ne Zaman Bitecek?

MEB, 2020-2021 eğitim öğretim yılı kapsamında yılın ilk döneminin 22 Ocak 2021 Cuma günü tamamlanacağını açıkladı. 22 Ocak tarihinden itibaren karne dağıtımlarının farklı günlerde, yoğunluk oluşturulmadan yapılacağını söyleyen açıklamada, okulların ikinci döneminin başlangıç tarihi de paylaşıldı. Yılın ikinci dönemi, 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!