Milli Eğitim Bakanlığından Yüz Yüze Eğitim Hakkında Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yüz yüze eğitim ile alakalı bazı açıklamalarda bulundu. MEB yaptığı açıklamada uzaktan ve yüz yüze eğitim ile alakalı daha önce açıklanan bilgilere göre valiliklerin koordinasyonunda olan il hıfzıssıhha kurullarının kararları doğrultusunda devam edeceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığından Yüz Yüze Eğitim Hakkında Açıklama
Milli Eğitim Bakanlığından Yüz Yüze Eğitim Hakkında Açıklama
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MEB bu faaliyetlerin yerinde kararlar olması yönünde illere göre alınacak kararlar devam edeceğini açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığından gelen yazılı açıklamada, eğitim için yerinde karar uygulaması çerçevesinde 1 Mart 2021 tarihinde paylaşılan kriterler ile yüz yüze ve uzaktan eğitim uygulamalarına illerin belirlediğini kararlarla devam edilecek. Bütün okul öncesi eğitim kurumları ve ilkokullarda, 8,12. Sınıflarda ülke genelinde eğitim önceki gibi devam edecek. Ortaokullar ve lise hazırlık sınıflarında yüz yüze eğitime geçiş kararını risk haritasını göz önünde bulundurarak il hıfzıssıhha kurulu kararları belirleyecektir. Diye belirtildi.

Özel Eğitim Okulları İçin Kararlar

Özel gereksinimleri bulunan öğrenciler için olan özel eğitim okulları tüm Türkiye’de eğitimine yüz yüze ve tam zamanlı olarak devam edecek. Seyrek nüfuslu olan bölgelerde bulunan okullar için de mevcut kararlar uygulanacak. 8. Ve 12. Sınıflar için olan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına hafta sonu da devam edilecek. Sınav uygulamalarında ise açıklanan takvime göre aynı şekilde devam edilecek. Yüz yüze eğitime katılım için veli rızası alınacak ve veli rızası ile eğitim gerçekleştirilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!