1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Milli Eğitim Uzmanlığı Sözlü Sınava Girmeye Hak Kazananlar
Milli Eğitim Uzmanlığı Sözlü Sınava Girmeye Hak Kazananlar

Milli Eğitim Uzmanlığı Sözlü Sınava Girmeye Hak Kazananlar

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Sözlü Mülakatla Milli Eğitim Uzmanlığı Sınavına Tabi Tutulacak Olan Adayların tam Listesi Açıklandı

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sözlü mülakatla milli eğitim uzmanlığı sınavına tabi tutulacak olan adayların tam listesi açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları genel Müdürlüğü sınavı 2 Mart - 11 Mart tarihleri arasında gerçekleştirecek. Her aday için mülakat günü ve saati ayrı ayrı belirlenen sınav için şimdiden MÜLAKAT usulüyle olması bakımından ve sınavların artık sözlü şeklinde kişilerin nesnelliğine de gölge düşürecek şekilde olmasından dolayı bir çok sorun yaratacağı ve açık olmayacağı sınava girecek adayları düşündürmektedir.

Sözlü şeklinde yapılan sınavlar ne kadar ciddi ve emniyetli bir sınav şekli olduğu aşikarken bu kadar ciddi mevkilere neden sözlü sınavla Uzman alınmaktadır. Şube Müdürlüğü atamalarında yargı kararlarına ve iptallere rağmen Milli Eğitim Bakanlığı'nın bir çözüm getirmemesi de bu durumun ne kadar vahim olduğunu göstermektedir. Sınavların sözlü olması herkes bakımından sakıncalı olduğunu düşünüyoruz.

SINAVA GİRMEYE HAK KAZANANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.