1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Milli Eğitim’de KPSS Skandalı Haberine Basın Açıklaması
Milli Eğitim’de KPSS Skandalı Haberine Basın Açıklaması

Milli Eğitim’de KPSS Skandalı Haberine Basın Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı “Milli Eğitim’de KPSS Skandalı” Haberi ile İlgili Basın Açıklaması Yaptı

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) resmi internet sitesinde yapılan basın açıklamasına göre Taraf Gazetesi'nde "Milli Eğitim’de KPSS Skandalı" başlığıyla yayımlanan habere ilişkin açıklama yapılmıştır.

Taraf gazetesinde yayımlanan haberde, hükümetin, yandaşlarını sınavsız memur yapmak için KPSS'yi kaldırmaya çalışırken, Milli Eğitim Bakanlığının çoktan harekete geçtiği doktora öğrencilerinin bile geçici görevle alındığı uzman kadrolarına, ortaokul düzeyinde İngilizce bilenlerin mülakatla alınmasının yolu açıldığı gibi ifadelere yer verildiği belirtiliyor.

Yapılan açıklamada Milli Eğitim Uzmanlığı sınavının ilgili mevzuatlar çerçevesinde gerçekleştirildiği belirtilerek,  Milli Eğitim Uzmanlığı sözlü sınavının ilk defa devlet memurluğuna alınacaklar kapsamında yapılmamakta olduğu meslekte adaylık dahil başvuru tarihinin son günü itibariyle en az 5 yıl hizmeti bulunmak şartı arandığına dikkat çekildi.

Kılavuzun hazırlanması aşamasında yapılan dil puanı taban puan belirlemesi çalışmalarında; bazı alanlarda yüksek dil puanının karşılanamayacağının anlaşıldığından dolayı dil puanı düzeyinin 30 olarak belirlendiği ancak bu puanın sadece müracaat şartı olup dil puanı en yüksek olan adaydan başlanarak sıralama yapıldığı açıklandı.

Yapılan açıklamada, haberde yer verilen uzman kadrolarına yapılacak atamaların, sınavsız memur alımı için yapıldığı iddiasının, kamuoyunda yanlış bir algı oluşturmaya yönelik asılsız bir iddiadan ibaret olduğunun üstü çizildi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.