1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Milli Mayın Faaliyet Merkezi Kuruluyor Sözleşmeli Personel İstihdam Edebilecek
Milli Mayın Faaliyet Merkezi Kuruluyor Sözleşmeli Personel İstihdam Edebilecek

Milli Mayın Faaliyet Merkezi Kuruluyor Sözleşmeli Personel İstihdam Edebilecek

Milli Mayın Faaliyet Merkezi Kuruluyor Sözleşmeli Personel İstihdam Edebilecek. Maaşları ise;

A+A-

Millî Mayın Faaliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı 24 Kasım 2014 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına gönderildi.

Millî Savunma Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 3 Kasım 2014 tarihinde Bakanlar Kurulunca kabul edilen Millî Mayın Faaliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, 24 Kasım 2014 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunuldu. Aşağıda bulunan linkten kanun tasarısına ulaşabileceksiniz.

Kanun ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde gerçekleştirilecek insani amaçlı mayın ve/veya patlamamış mühimmat temizliğine yönelik faaliyetleri yürütecek Millî Mayın Faaliyet Merkezinin görev, yetki ve sorumluluklarına ilişkin usul ve esasları düzenleniyor.

Kanun tasarısının 3.Bölümünde sözleşmeli personel çalıştırmaya yönelikte düzenlemeler bulunmakta. Kanun tasarısına göre Kurulacak olan Millî Mayın Faaliyet Merkezi Başkanlığında özel bilgi ve ihtisas gerektiren konularda sözleşmeli personel çalıştırılabilecek. Sözleşmeli personellerin maaşları ise Millî Savunma Uzmanına ödenen aylık net tutarın yıllık ortalamasını aşmamak üzere Bakan tarafından tespit edilecek. Millî Mayın Faaliyet Merkezi Başkanlığında çalıştırılacak olan sözleşmeli personel sayısının da 50 kişiyi geçemeyeceği kanun tasarısında belirtildi.

Meclis Başkanlığına sunulan Kanun Tasarısında Merkezin yürüteceği faaliyetlere ilişkin giderlerin, Bakanlık bütçesine bu amaçla tahsis edilen ödeneklerden karşılanacağıda yer alıyor. Detaylı olarak tüm bilgilere aşağıda bulunan taslaktan erişebilirsiniz.

Millî Mayın Faaliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Kanun Tasarısı

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum