1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Milli Savunma Bakanlığı 2018 Yılı 523 Personel Alımı Duyurusu! Bazı Kadrolar Kapatıldı
Milli Savunma Bakanlığı 2018 Yılı 523 Personel Alımı Duyurusu! Bazı Kadrolar Kapatıldı

Milli Savunma Bakanlığı 2018 Yılı 523 Personel Alımı Duyurusu! Bazı Kadrolar Kapatıldı

Milli Savunma Bakanlığı MSB Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından 2018 yılı personel alımları kapsamında önemli duyuru yapıldı. MSB personel alımlarında bazı kadrolar kapatıldı. İşte kapatılan kadrolar ve atama yapılacak yeni kadrolar!

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı 2018 Yılı Sözleşmeli Personel Alımı kapsamında önemli bir duyuru yayımlandı. Millî Savunma Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere ilana çıkılan Sözleşmeli Personel kadrolarından bazıları zorunlu sebeplerden kapatılmıştır.

Söz konusu unvanlara başvuruda bulunan adayların atamaları, uygun illerde mevcut kadrolara yapılacaktır. Kadrosu kapanan unvanları ve atama yapılacak kadroları görmek için aşağıdaki “PDF” dosyasını kullanabilirsiniz.

Bu unvanlara başvuruda bulunan adaylar hak kaybına uğramamak maksadıyla dilekçe ile başvuruda bulunacaklardır. Adaylar dilekçelerini, en geç 01 Temmuz 2019 tarihine kadar posta yoluyla MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı CEBECİ/ANKARA adresine göndermeleri gerekmektedir.

Belirtilen tarihe kadar dilekçe göndermeyen adayların adaylık işlemleri sonlandırılacaktır. Dilekçe örneği ve duyuruya aşağıdaki “PDF” dosyalarından erişebilirsiniz.

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILMAKTADIR?

Adayların nihai değerlendirmesi mülakat sınavı başarı puanına göre yapılacaktır. Mülakat sınavında kazanan adayların notlarının eşit olması halinde ise KPSS puanı yüksek olan aday sıralamada üstte yer alır. KPSS puanlarının da eşit olması halinde diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olana, öncelik tanınır.

Her unvan için asil ve yedek liste ayrı ayrı belirlenecektir. Yapılan sınav sonuçları, MSB Personel Temin internet sitesi genel ağ adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Adaylara posta veya diğer iletişim araçlarıyla ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Bu durumda olanların yerleştirmeleri yapılsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir ve İdare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

SAĞLIK MUAYENE İŞLEMLERİ NASIL YAPILMAKTADIR?

Adayların sağlık raporu işlemleri için, “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği” gereğince; Engelli Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Sağlık Kuruluşları listesinde yer alan Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularında muayene işlemleri başlatılacaktır.

Adaylar, kendisine verilen sevk belgesi ile belirtilen tarihte sağlık raporu işlemlerine başlayacaklardır. Her ne sebeple olursa olsun sevk belgesinin geçerli olduğu süre içerisinde (Ankara garnizonu içinde üç iş günü, Ankara garnizonu dışında beş iş günü) sağlık işlemini başlatmayan adaylara ikinci kez hastane sevk belgesi verilmeyecek ve işlemleri sonlandırılacaktır.

Sağlık raporu işlemini tamamlayan adaylar 2 Ağustos 2019 tarihine kadar sonuçları Personel Temin Dairesi Başkanlığına elden/posta yoluyla ulaştıracaklardır. Belgelerini zamanında ulaştırmayan adayların işlemleri sonlandırılacaktır.

Kadrolar için tıklayınız:

pdf.jpg

Duyuru için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler