1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Milli Savunma Bakanlığı 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımları Başladı! En Az Lise "DKK"
Milli Savunma Bakanlığı 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımları Başladı! En Az Lise "DKK"

Milli Savunma Bakanlığı 2019 Yılı Uzman Erbaş Alımları Başladı! En Az Lise "DKK"

Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından 2019 yılı Deniz Kuvvetleri Komutanlığına DKK uzman erbaş alımları kapsamında başvurular başladı. Lise, önlisans ve lisans mezunu uzman erbaş alımı başvuru detayları My Memur haberde.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” Deniz Kuvvetleri Komutanlığı “DKK” 2019 yılı uzman erbaş başvuru kılavuzu kapsamında en az lise mezunu uzman erbaş alımları başladı. Uzman erbaş alımlarında lise mezunu, önlisans mezunu ve lisans mezunu personel alımı branşlarına başvuru kılavuzundaki tablodan özellikle incelemek gerekmektedir.

KPSS ŞARTSIZ KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK

Deniz Kuvvetleri Komutanlığında halen Sözleşmeli Erbaş ve Er olarak görev yapan adaylar için KPSS şartı aranmayacak, yazılı sınava tabi tutulacak, müracaatlarını Deniz Kuvvetleri Komutanlığına yapacaklardır. KPSS şartı ile başvuru yapacaklar için son iki yıl KPSSP3 lisans, 2018 yılı KPSSP93 ön lisans ve 2018 yılı KPSSP94 lise puan türü sınav sonuçlarına göre adaylar müracaat edebilecektir.

UZMAN ERBAŞ ALIMI SINAV AŞAMALARI NELERDİR?

Başvuru, fiziki kontrol (boy ve kilo oranlarının kontrolü), kayıt-kabul, fiziki yeterlilik testi, mülakat, uygulamalı sınav, hastane sevk ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşacaktır.

UZMAN ERBAŞ ALIMI 5 YIL TERCİH ŞARTI

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak gerekiyor. 11 Temmuz 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar başvuru yapabilecektir.

UZMAN ERBAŞ ALIMI YAŞ ŞARTI

Müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle (01 Ocak 2019) yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 28 yaşından gün almamış olmak gerekiyor. 01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar başvuru yapabilecektir.

Öte yandan uzman erbaş alımı başvurularında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak gerekiyor.  Öğrenimini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak da aranan şartlar arasındadır. Aşağıdaki ilan metninden tüm detaylara ayrıca ulaşabilirsiniz.

Başvuru ilanı için tıklayınız:

www.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler