Milli Savunma Bakanlığı 2536 İşçi Alımı Yapıyor!

Milli Savunma Bakanlığı belirlediği birçok alanda Türkiye İş Kurumu ile destekli çalışarak boş kadrolarda çalışmak üzere sürekli olarak görev alacak 2536 işçi alımlarını yapmaya başladı.

Milli Savunma Bakanlığı 2536 İşçi Alımı Yapıyor!
Milli Savunma Bakanlığı 2536 İşçi Alımı Yapıyor!
Daha Fazla Göster

Milli Savunma Bakanlığı birden fazla alanlarda ve belirlenen bölgelerde kendi birimleri içerisinde hizmet verdirmek amacıyla belirli boş kadrolar için sürekli hizmet verecek 2536 işçi alımlarına başladı.

Milli Savunma Bakanlığı belirlenen adreslerde ve birimlerde çalıştırılmak üzere belirli sayıda ve kadrolarda hizmet sağlanması amacıyla 2536 sürekli işçi alımlarına başladı.

Milli Savunma Bakanlığı 2536 İşçi Alımı Genel Şartları

 • T.C Vatandaşı olmak,
 • 18-36 yaş aralığında bulunmak,
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet gibi diğer suçları da dahil olacak şekilde sorumlu tutulmamış olmak,
 • Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı ve oluşumlarda geçmişe sahip olmamak,
 • Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş ya da bu amaçlar için eylem yapmamış olmak,
 • Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
 • Askerlikle ilişiği olmamak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,
 • Başvurunun son tarihi itibarıyla iş gücü taleplerinde belirtilen bölümlerden mezun olmak veya ilanda belirtilen mesleki yeterlilik belgesi/ustalık belgesine sahip olmak,
 • Varsa öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
 • Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana Milli Savunma Bakanlığınca davet edildikleri halde geçerli sebepler dışında katılım sağlamayan adayların yerleşke hakkı ortadan kaldırılacaktır.
 • Görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir,
 • Her aday, İŞKUR’da yayımlanan listede belirtilen bir başvuru yapılabilir,
 • İşe yerleştirme yapılabilmesi için adaylardan, arşiv araştırması ve/veya güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanmasına yönelik rapor almak.

Alımlarla İlgili Diğer Açıklamalar

Açık iş pozisyonlar kapsamında sözlü/uygulamalı sınav yapılacak olup sınava açık iş gücü miktarına göre toplamda 4 katı oranında aday kabul edilecektir. Açık iş gücü miktarının 4 katı asil, 4 katı yedek aday kurayla ayrıca belirlenecektir.

Kura çekimi, Milli Savunma Bakanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüğünde (Emniyet Mahallesi Celal Bayar Bulvarı No:77/A Yenimahalle/ANKARA) 28 Temmuz 2021 Çarşamba günü saat 10:30’da noter huzurunda yapılacaktır.

Kura sonucuna göre sınava girmeye hak kazanan adayların ilanda belirtilen koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge vb. belgeleri kontrol edilecektir.

Sözlü sınavda tüm adaylar 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek ve 70 puanın altında puan alan adaylar başarısız sayılacaktır.

İş ilan sayfasına ulaşarak başvuru yapmak için https://www.iskur.gov.tr/ adresinden işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Yayınlanan ilanla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isteyenler bu bağlantıdan faydalanabilirler.

Çanakkale Gümüşçay Belediyesi İşçi Alımı Yapıyor!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milli Savunma Bakanlığı 2536 İşçi Alımı Yapıyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!