1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Milli Savunma Bakanlığı 523 Memur Alımı Başvuru Son Günü
Milli Savunma Bakanlığı 523 Memur Alımı Başvuru Son Günü

Milli Savunma Bakanlığı 523 Memur Alımı Başvuru Son Günü

Milli Savunma Bakanlığı 2018 yılı sözleşmeli memur alımları kapsamında 523 kadroya başvurular sona eriyor. MSB memur alımı başvuru şartları ve detaylar için tıklayınız.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı MSB merkez ve taşra teşkilatlarında sözleşmeli 523 memur personel alımları kapsamında başvurular 21 Aralık'ta sona erecek. MSB personel alımında adayların sadece bir tercih hakkı bulunmaktadır.

MSB kamu personeli alımına başvurmak için gerekli şartlar nelerdir? MSB memur alımı için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun DMK 48’inci maddesinde yer alan devlet memurluğuna ilk defa girişte aranan şartları sağlamak gerekmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı MSB sözleşmeli memur alımı diğer şartlarına dair detaylar şu şekildedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak gerekmektedir. Ayrıca güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması yapılmış olmak gerekiyor. Kamu haklarından mahrum bulunmamak şartı da yer alıyor.

MSB memur alımı cezai hükümler: Türk Ceza Kanununun TCK 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

MSB 523 personel alımı ASKERLİK şartı! Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor. MSB memur alımında Bedelli Askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabileceği açıklandı.

MSB 523 personel alımı KPSS şartı! 2018 yılında yapılmış olan 2018 KPSSP03 (Lisans) puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor. My Memur olarak başvuruların tamamlanmasından sonra diğer aşamalara dair sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

MSB memur alımları bilgilendirme: Adaylar başvuru şartlarında istenen ve alım şartlarında belirtilen İş Güvenliği Uzmanı belgesini Kurs Bilgileri alanından ve SGK hizmet dökümü belgesini Bonservis Bilgileri alanından sisteme yükleyeceklerdir. Belgelerini yüklemeyen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir. Öğretim bilgileri YÖK'ten alınarak adaya gösterildikten sonra kayıt edildiğinden adayların diploma yüklemesine gerek yoktur. 

MSB 523 personel alımı tüm kontenjanlar için TIKLAYINIZ.

MSB memur alımı başvuru şartlarını tek haberde incelemek için TIKLAYINIZ.

MSB memur alımı başvuruları nasıl yapılacak haberimiz için TIKLAYINIZ.

MSB 523 personel alımı başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

MSB memur alımı başvuru sayfası için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler