1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Milli Savunma Bakanlığı Astsubay Alımına Kimler Başvuru Yapabilir Kasım 2018
Milli Savunma Bakanlığı Astsubay Alımına Kimler Başvuru Yapabilir Kasım 2018

Milli Savunma Bakanlığı Astsubay Alımına Kimler Başvuru Yapabilir Kasım 2018

Milli Savunma Bakanlığı MSB dış kaynaktan önlisans ve lisans mezunu astsubay alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Kimler MSB astsubay alımlarına başvurabilir. Astsubay alımları şartları için tıklayınız.

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) dış kaynaktan muvazzaf astsubay adayı temini başvuru kılavuzu Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından 7 Kasım 2018 tarihi itibarıyla yayımlandı. Peki Önlisans ve lisans mezunu MSB astsubay alımına kimler başvuru yapabilecek? My Memur olarak tüm detayları sizler için bu haberimizde hazırladık.

TSK Astsubay alımı başvuruları 22 Kasım 2018 tarihi saat 23.59'a kadar yapılabilecek. MSB astsubay alımları için önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek. KPSS, Yaş, Mezuniyet bölümleri ve diğer tüm önemli detaylar bulunmaktadır.

TSK muvazzaf astsubaylığa kimler başvurabilir? Türk Silahlı Kuvvetlerinde muvazzaf astsubay olarak istihdam edilmek üzere Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri Komutanlıkları için önlisans ve lisans mezunu bölümleri aşağıda tüm ayrıntılarıyla Tablo 1’de verildi. TSK astsubay alımı için kadın ve erkek adaylardan şu şartları taşıyanlar başvuru yapabilir:

Astsubay alımı YAŞ şartı! 1 Ocak 2018 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre Önlisans düzeyinde mezunlar için 25 yaşından büyük olmayanlar (1 Ocak 1993 ve daha sonraki doğumlular) başvuru yapabilir. Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (1 Ocak 1991 ve daha sonraki doğumlular) başvuru yapabilir.

Astsubay alımı KPSS şartı! 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP93 Ön Lisans veya, 2017 veya 2018 yılları KPSSP3 Lisans Puanı en az 60 olanlar başvuru yapabilecektir. Her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek puanı esas alınacak, lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puanı esas alınacak, lisans mezunlarının KPSSP93 puanları astsubay temininde geçerli olmayacak, 2016 yılı KPSS puanları kabul edilmeyecektir.

KPSS 50 şartı! Bando sınıflarına müracaat edecek adaylar için KPSS şartı aranmayacak, bu adaylardan MSB.lığınca yapılacak/yaptırılacak genel kültür sınavından en az 50 puan alanlar değerlendirmeye alınacaktır. Bu maksatla Bando sınıflarına müracaat edecek adaylar, ikinci seçim aşamasından önce Genel Kültür Sınavına tabi tutulacak, bu sınavda başarılı olmaları durumunda ikinci seçim aşamasına katılmak üzere çağrı yapılacaktır.

Astsubay alımı ASKERLİK şartı! Kanuni sebeplerle (öğrenim, tecil vb.) henüz askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar, Askerlik hizmeti devam etmekte olan yedek subay, kısa dönem erbaş ve erler, Askerlik hizmetinden terhis olanlar (Hakkında “yedek subay olamaz” kararı olanlar başvuramazlar.) başvurabilir.

Herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı mecburi hizmet sorumluluğu olmayan ve kazandığı mesleki sıfatı nedeni ile ileride sınıf değişikliği isteminde bulunmayacağını taahhüt edenler, başvurabilecektir.

Astsubay alımı genel başvuru şartları! Muvazzaf astsubay adayları için 926 sayılı TSK Personel Kanunu’nun 68’inci maddesi ile Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliği’nin 6’ncı maddesinde düzenlenmiş olan nitelikleri taşımak gerekiyor.

Türk vatandaşı olmak, Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak, Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak, Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmasında olumlu sonuç almak, Herhangi bir kadın/erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak, Yapılacak sınavlarda başarılı olmak, Hakkında yedek subay olamaz kararı bulunmamak gerekiyor.

Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zamanaşımına uğramış, yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak gerekiyor.

Daha önce çalıştığı kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik ve ahlakî nedenlerle çıkarılmamış olmak

Adlî sicil müdürlüğü, ilgili Cumhuriyet savcılığı ve kayıtlı olduğu yerli askerlik şubelerinden temin edilecek belgelerde; bakaya veya yoklama kaçağı olarak aranmamak veya bu suçlardan soruşturma altında olmamak veya para cezasına çevrilse dahi bu suçlardan ceza almamak gerekiyor.

Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak gerekiyor.

Millî güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak, 926 sayılı TSK Personel Kanunu ile Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliği’nin 6’ncı maddesindeki diğer şartlara sahip olmak gerekiyor.

Sağlık ile ilgili şartları ve özel şartlara dair My Memur olarak diğer haberlerimizde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. TSK astsubay alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler