Milli Savunma Bakanlığı Astsubay sicil yönetmeliği değişti

Astsubay Sicil Yönetmeliğinde Değişiklikler yapıldı. Bazı hükümler yürürlükten kaldırıldı, bazıları değiştirildi. Yapılan tüm değişiklikler 23 Şubat 2017 tarihli ve 29988 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

28820
Daha Fazla Göster

23 Şubat 2017 Perşembe günü yayınlanan resmi gazetede Milli Savunma Bakanlığı astsubay sicil yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklikler, yürürlükten kaldırılan maddeler ve tüm detayları My Memur olarak sizler için inceledik. Eski ve yeni hükümleri ile yapılan değişiklikler genelde aynı şekilde oluştu ve aşağıdaki bağlantıdan değiştirilen tüm madde numaralarını bulabilirsiniz.

Tanımlar kısmında yer alan Sicil notu tanımında değişiklik yapıldı. Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ibareleri kaldırıldı. Sicil notu sadece Kuvvet Komutanlıkları tarafından verilecek şeklinde oldu.

Birinci sicil üstleri bölümünde yapılan değişiklikler şu şekildedir: Daha önce Kuvvet Komutanı, Jandarma Genel Komutanı veya Sahil Güvenlik Komutanının teklifi şeklinde olan kısım Kuvvet Komutanının teklifi şeklinde değiştirildi. Birçok maddede bu şekilde Kuvvet Komutanlığı şeklinde olarak hükümler yer aldı ve değişiklikler bu şekildedir.

Sicil üstleri saptanamayan hallerde yapılacak işlem bölümünde “Jandarma Genel Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığınca” ibaresi kaldırılarak sadece Kuvvet komutanlıkları tarafından şeklinde yer aldı.

Astsubay yönetmeliğinde yapılan tüm değişiklikler genellikle Jandarma Genel Komutanı ve Sahil Güvenlik Komutanı ibarelerinin yürürlükten kaldırılması oldu. Ayrıca Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ibareleri de birçok maddede kaldırıldı. Değişiklikler tam metni için TIKLAYINIZ. Resmi Gazete için TIKLAYINIZ. Subay sicil yönetmeliği değişikliği için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Milli Savunma Bakanlığı Astsubay sicil yönetmeliği değişti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!