Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı Sonuçları Açıklandı Mı?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan bin 72 sürekli personel alımı ile ilgili olarak 16 Temmuz’dan bu yana başvurular devam ediyordu.

65634
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Savunma Bakanlığı’nın bin 72 kişilik kontenjan ile yaptığı personel alımlarında 16 Temmuz tarihinden bu yana alımlar sürüyordu. Başvuruların yapıldığı 12 günlük sürecin ardından kura çekimi ile ilgili detaylar da belli oldu. İŞKUR üzerinden yapılan tüm başvurular bugün değerlendirilerek kura sonucunda netliğe kavuşacak. 16 Temmuz’dan bugüne kadar çok yoğun bir ilginin gösterildiği personel alımlarını, MSB resmi internet sitesinden duyurmuştu.

Kura Çekimi Noter Huzurunda

Gerçekleştirilen başvurular arasında bin 72 personelin alınacağı bilinirken, kura çekimi gerçekleştirildi. Milli Savunma Bakanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen kura çekimi noter huzurunda yapıldı. Kura çekimi için heyecan had safhada iken, başvuru yaparak iş sahibi olmayı amaçlayan adaylar kura sonuçlarını MSB’nin resmi web adresi üzerinde görebilecek.

Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Savunma Bakanlığı Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde noter huzurunda gerçekleştirilen kuraların sonuçları ile ilgili meraklı bekleyiş de sürüyor. Başvuru yapan adaylar büyük bir heyecan içerisinde sonuçların MSB resmi internet sitesinde yayınlanmasını bekliyor. Kura’nın ardından açık pozisyonlar adına sözlü ve uygulamalı sınavlar gerçekleştirilecek. Açık iş gücü miktarının 4 katı büyüklüğünde aday kabul edileceği bilinirken, sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazananlar siteden açıklanacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!