1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Milli Savunma Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yönetmeliği Resmi Gazete’de
Milli Savunma Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yönetmeliği Resmi Gazete’de

Milli Savunma Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yönetmeliği Resmi Gazete’de

Milli Savunma Üniversitesi akademik personel alımı yönetmeliği yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik ile MSB akademik personel alımı esasları, şartları belirlendi.

A+A-

Milli Savunma Üniversitesi Akademik Personelin Seçimi, Atanması, Görevleri Ve Görevde Yükseltilmesi Yönetmeliği yayımlandı. 20 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelikte, Milli Savunma Üniversitesi akademik personel kadrolarına personel alımı esasları, şartları gibi detaylar belirlendi.

Yönetmeliğe göre öğretim elemanlarının seçimi, ihtiyaç durumuna göre yapılacak. Bu kapsamda asker öğretim elemanı seçiminde, personelin hali hazırda bulunduğu görevin aksamaması göz önüne alınacak. Açıktan ve dış kaynaktan alımlarda güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak. Devlet Memurları Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekecek.

Yayımlanan yönetmelikte çalışma esasları da yer aldı. Buna göre öğretim üyelerinin maaş karşılığı haftalık ders yükü en az 10 saat olacak. 10’u geçen ve 20’yi geçmeyen ders verme durumunda ek ders ücreti ödenecek. Kadrolu öğretim görevlilerinin haftalık ders saati 12’den az olamayacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikte öğretim elemanlarının özlük hakları, öğretim görevlileri ve okutmanlar ile öğretim yardımcılarının atama esasları, üniversite dışında görevlendirme gibi başlıklarda esaslar belirlendi. Milli Savunma Bakanlığı akademik personel alımı hakkındaki yönetmelik için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.