Milli Tarım Projesi İçin GTHB’de İstihdam Şart

Devlet ekonomisi için hayati öneme sahip tarım sektöründe "Milli Tarım Projesi" için istihdam şart! #GTHB5BİN #5BinGidaMuhendisi #ziraatmuh5BİN #VeterinerHekim hashtagleriyle Milletvekili Sayın Arzu Erdem adayların her zaman yanında.

40251
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Harekat Partisi MHP milletvekili Sayın Arzu Erdem gerek KPSS adaylarının gerekse birçok mecrada gençlerimizin sesi olmaya devam ediyor. Meclis’te birçok kez soru önergeleri ile, TV’lerde katıldığı programlarda adayların sesini en etkili şekilde duyuran vekillerimizden biri olarak yer alıyor.

Sayın Erdem son olarak da GTHB’de atama bekleyenlerin sesi oldu ve onlarla ilgili çalışmalarını yoğunlaştırdı. BU kapsamda ziraat mühendisleri, veteriner hekimler, su ürünleri, balıkçılık teknolojisi, gıda mühendisleri ve tekniker, teknisyenlerinin atamaları yapılmadığından yakındı.

Bu bölümlerden mezun olanlar kendi meslekleri dışındaki mesleklere yöneldiğini ve gençlerin büyük emeklerle bitirdikleri öğrenimlerinin ardından işsiz kalması, kendileri kadar ailelerini de yıprattığını belirtiyor.

Devlet ekonomisi için hayati öneme sahip tarım sektöründe son dönemde uygulamaya konulacak olan Milli Tarım Projesi için ziraat mühendisi istihdamı şarttır ve 40 bin işsiz ziraat mühendisi bulunmaktadır.

Türkiye’de yılda 3 bin 500 civarında gıda mühendisi mezun oluyor, on binlerce gıda mühendisi işsiz. Veteriner hekimler, su ürünleri mühendisleri, balıkçılık teknolojisi mühendisleri büyük kısmının da işsiz. Sayın Erdem’in de belirttiği üzere GTHB’ye alımlar noktasında gerekli çalışmaların Bakanlık tarafından yerine getirilerek istihdam seferberliğinin Tarım için tam zamanı olduğunu düşünüyoruz.

Sayın Arzu Erdem’in sosyal medya hesabından paylaşımlarına dair açıklamalar için tıklayınız: Üç tarafı denizlerle çevrili nadide, güzel bir ülkenin birer bireyiyiz, birer vatandaşıyız, tarım ülkesiyiz. Bağımsız, ithalsiz yarınlar, gelecek nesiller için istihdam şart!

Ekonominin önünü açacak olan projeler hangileri, acaba uluslararası anlaşmalar mı sadece, yoksa üreten ekonomi modeli doğrultusunda millî projelerin geliştirilmesi mi? MHP olarak her yaptığımız konuşmada millî projelerin üzerinde durmaktayız ve durmaya da devam edeceğiz.

Üç etrafı denizlerle çevrili nadide, güzel bir ülkenin birer bireyiyiz, birer vatandaşıyız, tarım ülkesiyiz. Aslında hayvancılığın yoğun olarak yapılması gereken bir ülkeyken bu anlamda özellikle millî projelerle ilgili eksiklerimizi tekrar bir gözden geçirmemiz gerekiyor. Bu alanda eğitim görmüş olan kardeşlerimiz var, gıda mühendisleri var, ziraat mühendisleri var, hayvancılıkla ilgili çalışmalar yapacak olan kıymetli kardeşlerimiz var, bunların ortaya koymuş olduğu millî projelerle ilgili önemli, değerli fikirler var.

Bu fikirlerin mutlaka Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından değerlendirilip her bir milletvekili tarafından üreten ekonomi modeline sağlayabileceği katkılar noktasında değerlendirilmesi şart. Millî projelerin başında özellikle hayvancılıkla ilgili projelerin geliştirilmesi gelmektedir ve bu açıdan özellikle.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı biraz önce buradaydı. Sayın Bakanımız, kardeşlerimizin burada bir talebi var, diyorlar ki: “Bağımsız, ithalsiz yarınlar, gelecek nesiller için ocak ayında mutlaka 5 bin atama sözünü yerine getirin lütfen.” Çünkü bu söz, özellikle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından aslında telaffuz edildi ancak bugüne kadar atama yapılıp yapılmayacağı konusunda da bir bilgi verilmediği için ortada bir muamma var. Ziraat mühendislerimiz yine atamalarını beklemekte ve bu anlamda da bir açıklık getirilmesi gerekmektedir.

arzu-erdem-001.jpg

arzu-erdem-002.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!