1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. MEVZUAT

  4. Milli Tren Projesi Personel Alımı Sınav ve Atama Yönetmeliği Değişti
Milli Tren Projesi Personel Alımı Sınav ve Atama Yönetmeliği Değişti

Milli Tren Projesi Personel Alımı Sınav ve Atama Yönetmeliği Değişti

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı (UDHB) Türkiye Vagon Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü milli tren projesinde istihdam edilecek sözleşmeli mühendisler hakkındaki sınav ve atama yönetmeliği 26 Şubat 2018 resmi gazetede değişti.

A+A-

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Türkiye Vagon Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü milli tren projesinde istihdam edilecek sözleşmeli mühendisler hakkındaki sınav ve atama yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

Yapılan değişiklikle daha önce yazılı ve sözlü sınav yapılırken bu sınavların yanı sıra uygulamalı sınav ibaresi de eklendi. Mühendis alımı için artık uygulamalı sınav da yapılacak.

Giriş sınavı başvuru şartlarında yer alan “Giriş Sınavı ilanında belirtilmiş olan asgari puanı” ibaresi “en az yetmiş puan” şeklinde değiştirilmiştir. Daha önce KPSS puan sınırı yokken, yapılan değişiklikle 70 puan sınırı getirildi.

Başvuruların değerlendirilmesinde daha önce 20 katı aday sınava çağrılırken yapılan değişiklikle 10 katına düşürüldü.

Sınav komisyonu maddesinde yer alan yazılı ve sözlü ibarelerinin yanına uygulamalı sınav ibaresi de eklendi ve hüküm şu şekilde güncellendi: Sınav Komisyonu; yazılı sınav notu, KPSSP3 puanı ve sözlü veya uygulamalı sınav notlarının aritmetik ortalamasını esas alarak nihai başarı listesini hazırlar. Yönetmelik değişikliği için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler