1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Milyonlarca Atama Bekleyen Mezunun İş Sahibi Yapılması Devletin Temel Görevidir
Milyonlarca Atama Bekleyen Mezunun İş Sahibi Yapılması Devletin Temel Görevidir

Milyonlarca Atama Bekleyen Mezunun İş Sahibi Yapılması Devletin Temel Görevidir

Devlet; gerek öğretmen atamalarında, gerek sağlık alanında, gerekse İİBF mezunlarının iş sahibi yapılmasında bütün imkanlarını kullanmalıdır! 100’lerce fakülte açılıyorsa bunlar için proje üretilmesi gerekiyor. Sorun büyümeden şimdiden önlem alınmalı!

A+A-

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk gerek KPSS adayları, gerek memurlar gerekse tüm çalışan kesimin sorunlarını son derece etkili bir şekilde ele almakta ve My Memur olarak bizlerinde gündeme taşıdığımız sorunları bizzat açıklamakta ve önemli değerlendirmelerde bulunmaktadır.

Bu kapsamda Türk Eğitim-Sen ilçe temsilcileri eğitim ve istişare toplantısında ele aldığı ve bizim de gündemde hep tuttuğumuz KPSS adaylarının sorunlarının çözümüne dair değerlendirmede bulundu.

Koncuk, Devlet bütün imkanlarını gençleri istihdam etmek için kullanmalıdır diyerek Milyonların sesi olmaya devam etti. Devletin gerek öğretmen atamalarında, gerek sağlık alanında, gerekse İİBF mezunlarının iş sahibi yapılmasında bütün imkanlarını kullanması gerekliliğini ifade eddi.

Bu sorunlara mutlaka çözüm bulunması gerektiğini ve bulunacağını da sözlerine ekledi. Siyasi partilerin ayağına ülkeyi yönetin diye kırmızı halı sermediklerini belirten Genel Başkan, tüm siyasi partilerin hali hazırda bu problemlerin çözümünün kendilerinde olduğunu zaten açıkladıklarını belirtti.

Dolayısıyla da tüm siyasi otoritelerin çözüm üretmek için ellerini taşın altına sokmaları gerektiğini ifade etti. Bunun da % 11.1 büyüyen bir ekonomiyle hiç de zor olmadığı açıklandı. Türkiye’de ciddi bir ekonomik büyüme olduğunu söyleyen Başkan, büyümenin karşılığı KPSS adayları için bir umut olması gerektiği yinelendi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum