1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Milyonlarca KPSS Adayı 1051 Kontenjanın Artırılmasını Bekliyor! Lisans-Önlisans-Lise
Milyonlarca KPSS Adayı 1051 Kontenjanın Artırılmasını Bekliyor! Lisans-Önlisans-Lise

Milyonlarca KPSS Adayı 1051 Kontenjanın Artırılmasını Bekliyor! Lisans-Önlisans-Lise

2019 yılı memur alımları için DPB sadece 1 kez 1051 kadroluk kontenjanı açıkladı. 9 Şubat’ta yapılan kadro dağılımının ardından KPSS 2019/1 memur ataması öncesi kılavuz yayımlanmadan yeni kadrolar ve kontenjanlar bekleniyor!

A+A-

Milyonlarca Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS adayı lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunu atama bekliyor. Atamaların çoğu kurumlar bazında yapılırken KPSS puan üstünlüğünden sonra uygulanan sözlü ve mülakatlardan dolayı mağduriyetler ve liyakat sorunu had safhada. DPB merkezi atama için ancak 1051 kadro dağılımı kaptı. Evet! TÜm kurumlar için sadece 1051 kadro mevcut durumda.

KPSS 2019/1 ve KPSS 2019/2 için ve tüm mezuniyetler için sadece 1051 kadronun artırılmasını bekleyen milyonlarca KPSS adayı lisans - MYO - lise mezunu DPB'den merkezi atama kılavuzunun ilkinin açıklanmasından önce bir kontenjan dağılımı daha bekliyor. Öte yandan merkezi atama için daha önce de My Memur olarak belirttiğimiz üzere 2017 ve 2018 yılları kadroların en az olduğu ve atamaların 5 bini bile bulmadığı yıllar.

2019 senesinde ise bu sayı 1051'e kadar düştü ve her iki atama dönemi için sadece bu kadar sayıda kadro var! Milyonlarca KPSS adayının talepleri ve beklentileri göz önünde bulundurularak bu sayının 5 bine tamamlanması ve ivedilikle yeni bir dağılım açıklanmasını bekliyoruz.

5 bin kadro milyonlarca KPSS adayı için çok ama çok az olsa bile en azından sözlü sınav olmadan LİYAKAT’ın esas alındığı ve tertemiz bir atama için adayların umudu olacaktır. Daha önce defalarca belirttiğimiz üzere kamunun ihtiyacı olan tüm personel alımları kadrolu ve merkezi atama ile olduğu sürece gerek sürdürülebilir bir hizmet politikası gerekse LİYAKATla işbaşı yapmış personeller ülke hizmetine alınmış olacaktır.

DPB’nin 6 ŞUBAT 2019’da AÇIKLADIĞI KADRO DAĞILIMI NASILDI?

Kamu İdare, Kurum ve Kuruluşlarına 416 Memur kadrosu verildi.

Yükseköğretim Kurumlarına 635 Memur kadrosu

Akademik Personel Kadroları (Yükseköğretim Kurumları İçin) 3 bin 200 personel kadrosu verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
İlgili Haberler