1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Milyonlarca KPSS Adayına 2018’de Benzer Kadro Verilecek
Milyonlarca KPSS Adayına 2018’de Benzer Kadro Verilecek

Milyonlarca KPSS Adayına 2018’de Benzer Kadro Verilecek

Maliye Bakanı Naci Ağbal, milyolarca lise, önlisans ve lisans mezununun umutla beklediği 2018 yılı memur alımları için hiç de iç açıcı kadro dağılımı vermedi. 2018 Yılında en çok hangi kurumlara kadro verilecek?

A+A-

2018 yılı memur alımlarının nasıl olacağı şimdiden belli oldu. Bilindiği üzere 2017 yılında personel alımında kısıtlamaya gidilmiş ve özellikle merkezi memur atamasında bu sayı hem lise, hem önlisans hem de lisans alanında kendini hissettirmişti. En çok alımın yapıldığı öğretmen atamaları bile 50-60 binlerdeyken birden 20 bine düştü.

 

2018 yılı için de memur alımının yine aynı şekilde olacağı Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından dile getirilmesinin ardından gelecek yıl için atama planı yaparak 2016 KPSS lise, önlisans ve lisans sınavlarına giren adayların kolunu kanadını maalesef kırdı.

 

2018’de benzer kurumlara alım yapılacak onlar da çok ama çok yetersiz!

 

En çok alımın yapıldığı öğretmen atamaları bile yarıdan çok daha az olacak. 2018'de de aynı şekilde 20 bin öğretmen ataması, sağlık personeli alımı, hakim ve savcı alımı ile üniversitelere öğretim görevlisi alımları dışında alım çok ama çok az olacak.

 

2017 yılında birçok kurum merkezi atamadan bile çok sayıda alım yaptı. Açıktan atamalarla birçok Bakanlık çok az da olsa personel alımlarına sürekli devam etmekte. 2017 yılında bu sayılar ciddi oranda düşse de örneğin DSİ 518 personel alımı açıklaması ve ilanı geçen hafta yayımlanmıştı.

 

Memur atama sayıları da mülakat da adayları bezdirdi!

Atama sayıları milyonlarca mezun düşünüldüğünde birkaç bin olsa dahi puanlar 80-90 bandından aşağıya hem düşmüyor hem de KPSS sonrası mülakat çilesi bitmiyor. Maalesef KPSS sadece şekilde kalarak sadece ön başvuruda etkisini gösterirken çoğu alım hatta Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavları dahi sözlüye döndü!

 

Milyonlarca KPSS adayı ciddi atama sayısı bekliyor!

 

7 milyondan fazla lise, önlisans ve lisans mezunu aday Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın 2018 memur atama açıklaması sonrası umudunu kaybetmiş olsa da bu kabul edilebilir ve yenik düştüğümüz bir durum değildir. Tüm KPSS adaylarının sosyal medyayı daha etkin kullanması gerektiği ve bunun da etkilerinin zaman zaman görüldüğü unutulmamalıdır!

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler