Milyonlarca vatandaşın beklediği kanun yürürlüğe girdi

Kamuoyunda vergi barışı diye adlandırılan 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun 19 Ağustos 2016 tarihli ve 29806 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

23507
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de milyonlarca vatandaşın beklediği vergi affı kanunu yürürlüğe girdi. Kamuoyunda vergi barışı diye adlandırılan 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun 19 Ağustos 2016 tarihli ve 29806 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 6736 sayılı Kanun dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onaylamasının ardından bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu.

Bu kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte milyonlarca vatandaş çeşitli vergi borçlarının sadece anaparasını yapılandırarak taksitle ödeyebilecek. 30 Haziran 2016 tarihi dahil olmak üzere bu tarihten önceki tüm borç ve alacaklar için gecikme faizleri, gecikme zamları yeniden yapılandırılabilecek. Vergi cezaları, Kredi Yurtlar Kurumu harç borçlarına, sigorta prim borçları, GSS prim borçları, Motorlu Taşıt Vergileri, trafik cezaları, idari para cezaları, belediyelere olan borçlar gibi geçmişe dönük birçok borç yapılandırılabilecek.

Vatandaşlar yurtdışında bulunan para, döviz, altın menkul kıymetlerini 31 Aralık 2016 tarihine kadar Türkiye’ye rahatça getirebilecek ve serbestçe tasarruf edebilecekler. 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunla ilgili detaylı bilgi ve kanunu tam metnini görmek için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!