1. HABERLER

  2. SORULARLA İSLAMİYET

  3. Miraç Kandili Namazı Nasıl Kılınır - Miraç Kandili Namazı Kaç Rekattır
Miraç Kandili Namazı Nasıl Kılınır - Miraç Kandili Namazı Kaç Rekattır

Miraç Kandili Namazı Nasıl Kılınır - Miraç Kandili Namazı Kaç Rekattır

Tüm müslüman aleminde bugün Miraç Kandilinin heyecanı yaşanıyor. Bu geceyi dolu dolu geçirmek isteyenler Miraç Kandilinde nasıl ibadet edebileceklerini merak ediyor. Peki Miraç Kandili Namazı nasıl kılınır? Miraç Kandili Namazı kaç rekattır? İşte Miraç Ka

A+A-

Bugün mübarek Miraç Kandili! Dünya genelindeki bütün müslümanlar arasında Miraç Kandiline ulaşmanın sevinci yaşanıyor. Bu mübarek gecenin feyiz ve bereketindne yararlanmak isteyenler Miraç Kandilinde nasıl ibadet edebileceklerini merak ediyor. Peki Miraç Kandili Namazı nasıl kılınır? Miraç Kandili Namazı kaç rekattır? Miraç Kandili için özel bir namaz var mıdır?

Miraç gecesi Peygamber Efendimizin Allah'ın huzuruna yükseldiği gündür. Bugün tüm mülüman aleminde Miraç Kandili olarak kutlanıyor. Müslümanlar bir kandile daha ulaşmanın sevincini yaşıyorlar. Müslümanlar arasında kandil geceleri feyiz ve bereketin bol olduğu dua ve tövbe kapılarının sonuna kadar açıldığı mübarek gecelerdir. Kandil gecelerinde bol bol dua ve tövbe etmek, namaz kılmak ve oruç tutmak çok faziletli ibadetleridendir. Kandil geceleri ibadetlerin Allah katında en çok kabul edildiği gecelerdendir. Onun için bu geceleri dolu dolu geçirmek çok önemlidir. 

Miraç Kandilinin gündüzünü oruçlu geçirmek çok faziletli bir ibadettir. Miraç Kandili gecesinde de bol bol dua ve tövbe etmek önemli ibadetleri arasında yer alır. Miraç Kandiline özel bir namaz yoktur. Ama bu gecede bol bol kaza namazı kılmak günahlarımızın bağışlanması açısından önemlidir.

Miraç Kandilinde tesbih namazı ve hacet namazı kılmak da önemli ibadetler arasında yer alır. Hacet Namazı akşam ile yatsı arasında 4 rekat veya 12 rekat olarak kılınabilir. Tebih namazı ise her kandil gecesinde kılınabilecek önemli namazlardandır. Tesbih namazı 2 veya 4 rekat olarak kılınabilir. Uzun bir namaz olduğu için genellikle kandil gecelerinde camide yatsı namazından sonra cemaatle kılınır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.