1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. MKE Kadrolu 168 Kamu Personeli Alımı Yapacak! KPSS 2019/1
MKE Kadrolu 168 Kamu Personeli Alımı Yapacak! KPSS 2019/1

MKE Kadrolu 168 Kamu Personeli Alımı Yapacak! KPSS 2019/1

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü MKE tarafından KPSS 2019/1 merkezi atama başvuruları kapsamında lise, önlisans mezunu kadrolu 168 personel alımı yapılacak. MKE memur alımı başvuru şartları My Memur haberde.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından KPSS 2019/1 merkezi atamaları kapsamında başvurular başladı. 18 Temmuz’a kadar KPSS tercihler yapılabilecek. Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü için lise, önlisans ve lisans mezunu kadrolu devlet memuru alımlarına dair detayları My Memur haber olarak hazırladık.

Kamu iktisadi teşebbüslerine ait pozisyonları tercih edecek adayların, belirtilen istisnalar hariç olmak üzere üç yıllık hizmet süresini tamamlamadıkça yerleştirme işlemlerine katılamayacaklarını göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. My Memur olarak aşağıda hazırladığımız haberimizi incelemenizde fayda vardır.

MKE MEMUR ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

Önlisans mezunu 18 Memur, 18 Tekniker alımı ile 1 Sekreter alımı olmak üzere 37 personel alımı yapılacak.

Lise mezunu 16 Teknisyen alımı ile 1 Sağlık Memuru alımı olmak üzere toplam 16 memur alımı yapılacak.

Lisans mezunu 73 Mühendis, 2 Avukat, 2 Çocuk Gelişimcisi alımı ile 37 Memur alımı olmak üzere toplam 115 memur alımı yapılacak.

MAKİNA ve KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumuna ait işyerleri tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer almakta olup, büyük ölçüde parlayıcı-patlayıcı üretim yapılmakta ve bazı dönemlerde vardiyalı çalışma sistemi uygulanmaktadır.

Bu nedenle, “7314” nitelik kodunun yer aldığı Kurum taşra teşkilatına ait Mühendis, Tekniker ve Teknisyen pozisyonlarını tercih edecek adayların İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği kapsamındaki tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde ve vardiyalı olarak çalışmaya engel teşkil edecek bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.

Ayrıca Kurumun Ankara ve Kırıkkale illeri taşra teşkilatına ait Teknisyen pozisyonlarında istihdam edilecek personelden “1101-Cinsiyeti Erkek Olmak” şartı arananlar, MKE Hurda İşletmesi Müdürlüğünde hurda sevk ve tesellüm personeli olarak görev yapacaktır.

Ülkemiz genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan hurdaların değerlendirilmesi, açık arazide hurda malzemelerin ayrıştırılması konularında görev yapacak olan söz konusu personelin Türkiye genelinde saha çalışmasına engel teşkil etmeyecek, açık arazide çalışabilecek, yurt genelinde seyahate engeli olmayan niteliklere sahip olması gerekmektedir.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlan edilen kadro veya pozisyonlara atanmak için başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

Türk vatandaşı olmak. (5901 Sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28’inci maddesi gereğince Mavi Kart sahibi olup Mavi Kartlılar Kütüğüne kayıtlı adaylar bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara başvuramazlar.)

18 yaşını tamamlamış olmak. (Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanununun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almak şartıyla Devlet memurluklarına atanabilirler. Kazai rüşt kararının tercih işlemlerinin son günü itibariyle alınmış olması gerekmektedir.)

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

Kılavuzda yer alan “kadroları” tercih edecek adaylar için;

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

KILAVUZDA YER ALAN “POZİSYONLARI” TERCİH EDECEK ADAYLAR İÇİN;

Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6 ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak gerekiyor. Askerde bulunan adaylar da tercih yapabileceklerdir.

Kılavuzda yer alan “pozisyonları” tercih edecek adaylar için; Görevini yapmalarına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engel ile engelli olmamak gerekiyor.

KILAVUZDA YER ALAN “KADROLARI” TERCİH EDECEK ADAYLAR İÇİN;

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak gerekiyor.

Tercih edilecek kadro veya pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak gerekiyor. Kılavuzda kadro detaylarında yer alan nitelik kodlarını ilgili kod kılavuzundan inceleyebilirsiniz.

KPSS Tercih kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

KİT'leri tercih edecek adaylar için uyarı:

55000.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler