1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. MKEK Personeli Görevde Yükselme Yönetmeliği Değişti
MKEK Personeli Görevde Yükselme Yönetmeliği Değişti

MKEK Personeli Görevde Yükselme Yönetmeliği Değişti

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde yapılan değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı.

A+A-

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. MKEK personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde yapılan değişiklik 17 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

Yönetmelik değişikliğinden önce şube müdürü, müdür ve kısım müdürü kadroları ve bu kadrolar ile aynı düzeydeki kadrolara atanacaklar için yapılan yazılı ve sözlü sınavı, diğer unvanlara atanacaklar için yapılan yazılı sınavı uygulanırken, artık tüm kadrolar için yazılı ve sözlü sınav uygulanacak.

 

Yönetmeliğin eski hali;

Madde 4: ğ) Görevde yükselme sınavı: Şube müdürü, müdür ve kısım müdürü kadroları ve bu kadrolar ile aynı düzeydeki kadrolara atanacaklar için yapılan yazılı ve sözlü sınavı, diğer unvanlara atanacaklar için yapılan yazılı sınavı,

p) Unvan değişikliği sınavı: En az ortaöğretim düzeyinde meslekî veya teknik eğitim sonucu kazanılan unvanlara ilişkin görevlere atanabilmek için yapılan yazılı sınavı,

 

Yönetmeliğin yeni hali;

Madde 4: ğ) Görevde yükselme sınavı: Bu Yönetmelik hükümlerine göre görevde yükselme suretiyle atanacakların belirlenmesi amacıyla yapılan yazılı ve sözlü sınavı,”

p) Unvan değişikliği sınavı: En az ortaöğretim düzeyinde meslekî veya teknik eğitim sonucu ihraz edilen unvanlara ilişkin görevlere atanabilmek için yapılan yazılı ve sözlü sınavı,

 

Aynı yönetmeliğin 5 inci maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan sağlık memuru ibaresine diyetisyen eklenirken, yazılı sınavda başarılı sayılmak için 70 olan puan barajı 60’a düşürüldü. MKEK personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde yapılan diğer değişiklikler için TIKLAYINIZ. Yönetmeliğin eski hali için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.