Mobbing ile Mücadele Birim Yetkilisi Aranmaktadır

Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Kamuda Mobbing ile Mücadele Birim Yetkilisi yetiştirilmek amacıyla eğitim programı oluşturuldu.

14120
Daha Fazla Göster

Mobbing; İşyerinde duygusal taciz ya da bireyi işyerinden ihraç etme amacıyla uygulanan psikolojik baskılar olarak tanımlanmaktadır. Psiko-sosyal bir stres şeklinde ortaya çıkan olgu işyerinde uygulanan psikolojik şiddetin, terörün bir sonucudur. Mobbing, sistemli bir şekilde, süreklilik arz eden bir sıklıkta çalışanı sindirme maksadı ile kişinin özgüvenine uygulanan psikolojik ve hatta fiziksel saldırgan davranışları ifade etmektedir.

İşyerinde kişi ve kişiler tarafından yapılan mobbingi önlemek için TBMM tarafından 2011/2 sayılı Psikolojik Tacizin  (Mobbing) Önlenmesi ile ilgili Genelge yayınlanmıştır. Genelgede Kamuda mobbing birimlerinin kurulması ve çalışma usulleri de belirtilmişti.

 Bu bağlamda Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi  Kamuda Mobbing ile Mücadele Birim Yetkilisi yetiştirilmek amacıyla eğitim programı düzenledi. Programa başvurular internet üzerinden yapılmakta olup, herhangi bir başvuru şartı aranmamaktadır. Eğitim programa Son başvuru tarihi 29 Şubat 2016 olarak belirlendi.

Eğitimler tamamen uzaktan eğitim yönetimi ile yapılmakta olup eğitim süresi bir ay olarak planlandı. Kamuda Mobbing ile Mücadele Birim Yetkilisi programını tamamlayan katılımcılar Mobbing konusu ile ilgili bilinçlenerek eğitim verebilecek düzeye ulaşacak ve konu ile ilgili birim veya kurullarda çalışabilecek kapasiteye erişeceklerdir.

Kamuda Mobbing ile Mücadele Birim Yetkilisi İlanı İçin TIKLAYINIZ

Kamuda Mobbing ile Mücadele Birim Yetkilisi Eğitim Programı Kayıt İçin TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mobbing ile Mücadele Birim Yetkilisi Aranmaktadır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!