Motorin Fiyatlarına 11 Kuruş Zam Geliyor

Araç sahiplerini üzen haber az önce geldi. PÜİS, motorin fiyatlarına zam yapılacağını duyurdu. Peki motorin fiyatlarına ne kadar zam yapılacak? Motorine yapılacak zamma ilişkin detaylar haberimizde...

31567

Milyonlarca araç sahibini üzen haber az önce geldi. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), motorin fiyatlarına zam yapılacağını duyurdu. Peki motorin fiyatlarına ne kadar zam yapılacak? Motorin fiyatlarına yapılacak zam ne zamandan itibarn geçerli olacak? Yapılacak zamdan sonra yeni motorin fiyatları ne kadar olacak? Benzin ve otogaz fiyatlarında da bir değişiklik yapılacak mı?

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) az önce gelen açıklama araç sahiplerini üzdü. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası sosyal medya hesabı üzerinden az önce yaptığı açıklama ile motorin fiyatlarında zam beklenildiğini duyurdu. PÜİS’in yaptığı açıklamaya göre motorin grubunun pompa fiyatlarında 10-11 kuruş zam bekleniyor.

Motorinin litre fiyatına yapılacak zammın rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten kaynaklandığını açıklayan Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası zamların 6 Temmuz 2017 tarihinden itibaren geçerli olacağını duyurdu. PÜİS’!in yaptığı açıklamaya göre otogaz fiyatlarında ise 8 kuruşluk bir indirim bekleniyor. PÜİS’in yaptığı açıklama dizel araç sahiplerini üzerken LPG’li araç sahiplerini sevindirdi. 

Motorin fiyatları ne kadar olacak?

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın yaptığı açıklamaya göre benzin fiyatlarında ise bugün için bir değişiklik beklenmiyor. Motorinin litre fiyatına yapılacak 11 kuruşluk zammın ardından İstanbul’da 4,35 liradan 4,46 liraya, Ankara’da 4,41 liradan 4,52 liraya yükselecek.

Exit mobile version