1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ms Hemşireliği Sempozyumu Gaziantep’te Yapılacak
Ms Hemşireliği Sempozyumu Gaziantep’te Yapılacak

Ms Hemşireliği Sempozyumu Gaziantep’te Yapılacak

Multipl Skleroz Hemşire Sempozyumu, 24-25 Mart tarihlerinde Gaziantep'te yapılacak.

A+A-

Multipl Skleroz Hemşire Sempozyumu, 24-25 Mart tarihlerinde Gaziantep'te yapılacak. Türkiye Multipl Skleroz Derneği Gaziantep Şubesi tarafından organize edilen sempozyumda, özellikle genç nüfusta görülen Multipl Skleroz (MS) hastalığının tanı, tedavi ve rehabilitasyon sürecindeki bilimsel gelişmeler anlatılacak.

Gaziantep'te bir otelde gerçekleştirilecek olan sempozyumun düzenleme kurulu Prof. Taşkın Duman, Prof. Dr. Aylin Hengirmen Akçalı ve Doç. Dr. Murat Terzi'den oluşuyor. Sempozyuma Türkiye'nin dört bir yanından MS hastalığı alanındaki başarılı çalışmaları ile bilinen yaklaşık 200 uzman ve akademisyenlerle hemşirelere katılacak.

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aylin Hengirmen Akçalı, MS hastalığının nöroloji dünyasında yıllardan beri en ciddi hastalıkların başında yer aldığını belirterek, "Genç hasta popülasyonunun etkileniyor olması ve hastalıkla ilgili hızlı gelişmeler ilginin giderek artmasına sebep olmaktadır. Bu hasta grubuna hizmet veren hekimlerin "klinik hemşire" desteği ihtiyacı yadsınamaz ve bu konuda ülkemizde çok kıymetli çalışma örnekleri yürütülmektedir. Multipl skleroz ile ilgili hemen her şeyin, alanında en kıymetli öğretim üyeleri tarafından anlatılacağı, sözel ve poster sunumlarının yer alacağı "Multipl Skleroz Hemşire Sempozyumu'na tüm meleklerimizi bekliyoruz" dedi.

Prof. Dr. Akçalı, tüm dünyada görülen hastalığın artık tedavisi olmayan hastalıklar grubundan çıkarak tedavi edilebilir hastalıklar arasına girdiğini sözlerine ekledi. Sempozyumun sonunda katılımcı hemşirelere yönelik "MS Hemşireliği Sınavı" yapılacak. Sınavda dereceye girecek olan 3 hemşireye özel ödüller verilecek.

Ms Hemşireliği Sempozyumu Gaziantep’te Yapılacak

İhlas Haber Ajansı İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.