1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. MSB 10 Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
MSB 10 Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

MSB 10 Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı MSB Genel Kurmay Başkanlığı 2019 yılı 10 silahlı kuvvetler uzman yardımcısı alımları kapsamında başvuru sonuçları ve en düşük KPSS puanları açıklandı.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” Genel Kurmay Başkanlığı 2019 yılı personel alımları kapsamında 10 silahlı kuvvetler uzman yardımcısı alımı kapsamında başvuru sonuçları ve en düşük KPSS puanları açıklandı. Genelkurmay Başkanlığı Karargâhında istihdam edilmek üzere ilana çıkılan 10 Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı kadrosu için 10- 1 Haziran 2019 tarihlerinde sözlü sınav yapılacaktır.

Başvurusu kabul edilen adaylardan, alım yapılacak her unvan için kadro sayısının 4 katı kadar aday KPSS P7 ve KPSS P18 puan türlerine göre sıralanarak taban puanlar belirlenmiştir. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da sınava çağrılmıştır.

UZMAN YARDIMCISI 1 (Hukuk Fakültesi ) için en düşük KPSS puanı KPSS P7 puan türünden 79,09945 olarak açıklandı.

UZMAN YARDIMCISI 2 (Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi v.s) için en düşük KPSS puanı KPSS P7 puan türünden 84,83437 olarak açıklandı.

UZMAN YARDIMCISI 3 (İşletme Lisans) için en düşük KPSS puanı KPSS P18 puan türünden 79,32557 olarak açıklandı.

Adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Sivil Memur Misafirhanesi TANDOĞAN/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır. Belirtilen tarihte sınav merkezinde bulunmayan adaylar sınav haklarını kaybedeceklerdir.

Adayların sınava gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Ancak getirilen belgelerin asılları teslim edilmeyecek, adayın kendisinde kalacaktır. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmeyecektir.

Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri sonlandırılacaktır.

Mülakata gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

SINAV ŞEKLİ VE KONULARI

Sözlü sınavda Sınav Komisyonu tarafından adaylar;

TSK mevzuatına, uluslararası hukuka, Anayasa ve idare hukukuna ilişkin bilgi düzeyi,

Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,

Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,

Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,

Genel yetenek ve genel kültürü,

Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, yönlerinden ayrı ayrı puan verilmek suretiyle değerlendirilecektir.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, komisyon üyelerinin yüz tam puan üzerinden verdikleri notların aritmetik ortalamasının en az yetmiş olması şarttır.

Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız:

www.jpg

Başvuru kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

Duyuru için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler