1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. MSB 1500 İşçi Alımı Sonuçları ve Evrak Teslimi Duyurusu
MSB 1500 İşçi Alımı Sonuçları ve Evrak Teslimi Duyurusu

MSB 1500 İşçi Alımı Sonuçları ve Evrak Teslimi Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı iş yerleri için işçi alım ilan sonuçları ve bilgilendirmesi yapıldı. Evrak teslimi listede yer alanlar için belli oldu.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı iş yerleri için işçi alım ilan sonuçları ve bilgilendirmesine dair duyuru yayımlandı. 20 Haziran 2018 tarihinde İŞKUR aracılığıyla kamuoyuna duyurulan işçi alım ilanına müracaat edip 16-18 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılan bilgi belge kontrolleri sonucunda ilanda belirtilen nitelikleri taşıdığı tespit edilen aday işçilerle ilgili sınav duyurusu bilahare ilan edilecektir.

Millî Savunma Bakanlığı'na bağlı iş yerlerinde istihdam edilmek üzere 15 ağustos 2018 tarihinde duyurulan işçi alım ilanına müracaat ederek nihai listeye giren adaylarla ilgili bilgilendirme şu şekildedir.

Millî Savunma Bakanlığı iş yerlerinde istihdam edilmek üzere 15 Ağustos 2018 tarihinde İŞKUR resmi internet sitesinde yayımlanan açıktan işçi alım ilanına müracaat ederek, başvuru sonucu mülakat/uygulamalı sınava girmeye hak kazananların listesi İŞKUR tarafından Bakanlığımıza bildirilmiştir.

Başvurusu uygun bulunup ön elemeyi geçen adayların başvuru sırasında İŞKUR sitesinde beyan ettikleri bilgi ve belgelerinin iş yerlerince kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu maksatla adaylar başvuruda bulunduğu iş yerine (EK-A listede isminin hizasında belirtilen iş yerine) en geç 13 Eylül 2018 tarihlerinin herhangi birinde, EK-B’de belirtilen belgeleri şahsen ibraz ederek kontrol ettireceklerdir. Posta yolu ile gönderilen ve/veya belirtilen tarihlerin dışındaki tarihlerde ibraz edilecek belgeler dikkate alınmayacaktır.

Bu duyuru evrak kontrol için çağrı niteliğinde olup ayrıca başka bir tebligat yapılmayacaktır.

20 Haziran 2018 tarihinde İŞKUR resmi internet sitesinde yer alan işçi alım ilanına başvurarak İŞKUR tarafından gönderilen listelerde yer alan adaylar için yapılan belge kontrolleri neticesinde talep şartlarını taşıdığını belgeleyen adaylar ile 15 Ağustos 2018 tarihinde yayımlanan işçi alım ilanına başvurarak İŞKUR tarafından gönderilen listelerde yer alan adaylar için yapılacak belge kontrolleri sonucuna göre ilanda belirtilen nitelikleri taşıdığını belgeleyen adayların, mülakat/uygulama sınav tarih ve yerleri ileriki bir tarihte MSB resmi internet sitesinde ayrıca ilan edilecektir.

Adayların talep şartlarını taşıyıp taşımadıklarının tespiti amacıyla kontrolü yapılacak belgeler; Adli sicil durum belgesi, askerlik durum belgesi, başvurmuş olduğu açık iş pozisyonunda belirtilen eğitim veya mesleki yeterlilik şartını ispatlayıcı diploma, mesleki yeterlilik belgesi, ustalık belgesi isteniyor.

Başvuru şartında tecrübe aranılan açık iş pozisyonları için, adayların bu şartı sağladıklarını ispatlayıcı SGK hizmet dökümü, nüfus cüzdanı aslı, vukuatlı nüfus kaydı örneği, kamu kurum ve kuruluşlarına İşçi alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkındaki yönetmeliğin 5’nci maddesinde sayılan öncelik hakkına sahip olan aday adayları için ilave olarak istenilen belgeler bulunuyor.

4857 sayılı iş kanununun 25’inci maddesinin birinci fıkrasinin (ıı) numaralı bendi gereğince hizmet akdinin feshi dışında bir neden ile iş akdi feshedilenler için fesih ihbarnamesi isteniyor.

Terörle mücadelede göstermiş oldukları üstün başarıları nedeniyle takdire layık görülenlerden asgarî tugay komutanlıklarınca, Jandarma Genel Komutanlığı için asgarî alay komutanlıklarınca kendilerine verilen takdir belgesi, öncelik hakkına sahip olduğunu ispatlayıcı diğer belgeler, 4 adet vesikalık fotoğraf, (1 adet) plastik kapaklı telli dosya isteniyor.

Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı iş yerlerinde istihdam edilmek üzere 15 ağustos 2018 tarihinde duyurulan işçi alım ilanına müracaat ederek nihai listeye giren adaylarla ilgili bilgilendirme için TIKLAYINIZ.

İŞKUR tarafından bakanlığa bildirilen nihai aday listesi için TIKLAYINIZ.

Adaylardan kontrol edilmek üzere istenen belgeler için  TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler