1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. MSB 165 Memur Alımı Yapıyor! Şubat 2019
MSB 165 Memur Alımı Yapıyor! Şubat 2019

MSB 165 Memur Alımı Yapıyor! Şubat 2019

Milli Savunma Bakanlığı MSB Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına 2018 yılı memur alımları kapsamında 165 kadroya atama için başvurular devam ediyor. MSB memur alımı başvuruları ve tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından Bakanlık teşkilatına 14 memur, Kara Kuvvetleri Komutanlığı KKK bünyesine 10 memur, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na DKK 8 memur, Hava Kuvvetleri Komutanlığına KKK 8 memur, Milli Savunma Üniversitesi MSÜ bünyesine 23 ve Harita Genel Müdürlüğü bünyesine 102 olmak üzere toplam 165 memur alımı için başvurular devam ediyor.

MSB memur ve kamu personeli alımı kapsamında lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek. MSB memur alımları için başvurular 15 Şubat’a kadar devam ediyor.

MSB memur alımı başvuru genel ve özel şartları

MSB memur alımları kapsamında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak gerekiyor.

MSB Memur Alımı KPSS Şartı

2018 yılında yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından 2018-KPSSP03 (Lisans), 2018-KPSSP93 (Önlisans) ve 2018-KPSSP94 (Ortaöğretim) birine girmiş ve ilgili KPSS puanını almış olmak gerekiyor. KPSS TABAN PUAN YOK! Başvurusunu yapan adaylar KPSS puan türü esas alınarak (en yüksek puandan başlanıp
en düşük puana doğru) sıralanacak ve sınav çağrısı yapılacaktır.

MSB Memur Alımı ASKERLİK Şartı

Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak (Bedelli askerliğe müracaat eden adaylar başvuru yapabilir) gerekiyor.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışıyor olmamak (4B kapsamında sözleşmeli personel olarak çalışanlar hariç) gerekiyor.

Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak gerekiyor.

Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş tüm terör örgütleri ile herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak gerekiyor.

Her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak gerekiyor.

11 Kasım 2016 tarihli ve 29885 sayılı “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği” gereğince; Engelli Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Sağlık Kuruluşları listesinde yer alan Sağlık Bakanlığı bağlısı sağlık hizmet sunucularından "Memur Adayı Olur" kararlı sağlam raporu almış olmak gerekiyor.

Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

NOT: Şehit, malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının; anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında, almış oldukları merkezi sınav puanına, aldığı puanın %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puan dikkate alınır.

Anne/baba veya eşi TSK’ya mensup ise ilgili belgeyi bağlı olduğu Kuvvet Komutanlıklarının Personel Başkanlığından, diğer kamu kurumlarına mensup ise, mensup oldukları Bakanlık ve Sosyal Güvenlik Kurumunun her ikisinden de belge alacaklardır.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler